Necla Sağlam cinayetinin sanığı üçüncü kez hakim karşısına çıkacak

Necla Sağlam cinayetinin sanığı üçüncü kez hakim karşısına çıkacak

Necla Sağlam cinayetinin sanığı üçüncü kez hakim karşısına çıkacak
Zonguldakta geçen 24 Şubatta meydana gelen olayda, 23 yaşındaki Necla Sağlam’ın boğazının kesilerek öldürülmesi olayıyla ilgili tutuklu bulunan alçı ustası Tolga K., önümüzdeki günlerde yeniden hakim karşısına çıkacak. 
Edinilen bilgiye göre, geçen Şubat ayında meydana gelen olayda Türkiye Taşkömürü Kurumunda memur olarak görev yapan 23 yaşındaki Necla Sağlam, Meşrutiyet Mahallesinde yalnız yaşadığı apartman dairesinde boğazı kesilerek ölü bulundu. Genç kızın tırnaklarındaki DNA örneği ile başına geçirilen çöp poşeti rulosunda parmak izi tespit edilen 34 yaşındaki Tolga K., cinayetten 20 gün sonra yakalanarak gözaltına alındı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Canavarca hisle” öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemi
Cezaevinde iki kez intihar girişiminde bulunan Tolga K.; canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme ve geceleyin konut dokunulmazlığını ihlal etme suçlarından açılan davada ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle ilk kez geçen 19 Temmuzda hakim karşısına çıktı. Geçen 7 Ekim’de Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmada ise hakim karşısına çıkan Tolga K., suçlamaları kabul etmedi. Bir süre önce Kocaelideki cezaevine nakledilen tutuklu sanık Tolga K., güvenlik kamerası görüntülerinde kendisinin olduğunu doğrulasa da suçlamaları kabul etmedi.

2. celsede suçlamaları kabul etmedi

7 Ekim 2016 tarihinde görülen 2. duruşmada, mahkeme başkanı delil torbasından çıkartılan çöp poşetini sanığa göstererek parmak izlerine rastlandığını hatırlattı. Tutuklu sanık ise parmak izinin kendisine ait olmadığını iddia etti. Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 650 GBlik ve 10’a yakın güvenlik kamerasından elde ettiği görüntüler de mahkemede delil olarak sunuldu. Görüntüleri izleyen tutuklu sanık, görüntülerde kendisinin olduğunu kabul etti. Ancak suçlamaları kabul etmedi. Yaklaşık 45 dakika zaman diliminde geçirdiği sürenin hatırlatılması üzerine çelişkili ifadeler veren Tolga K., arkadaşını aradığını; ulaşamayınca geri döndüğünü söyledi.
Tolga K., önümüzdeki günlerde üçüncü kez hakim karşısına çıkacak. Davanın 3. celsesinde ise dosyadaki eksiklikler görüşülecek ve diğer bazı tanıkların ifadelerine başvurulacak.
Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39