ÖMERLİ MAHALLESİ İLE DEVAM EDİLDİ

ÖMERLİ MAHALLESİ İLE DEVAM EDİLDİ

gundemeregli.com-Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından 31 mahallede gerçekleştirilen iftar programlarına 18 Temmuz Perşembe akşamı Ömerli Mahallesi’nde devam edildi. Ömerli’nin iki ayrı noktasında gerçekleştirilen iftar programına mahalle sakinleri yoğun katılım gösterdi.

Ömerli, 18 Temmuz akşamı Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ve belediye yetkililerini misafir etti. Belediye’nin Ramazan ayı boyunca kente bağlı 31 mahallede gerçekleştireceği iftar etkinlikleri kapsamında Ömerli Mahallesi Kaynarca Toplu Konutları ve eski köy meydanında düzenlenen iki ayrı iftar yemeği programına yüzlerce vatandaş katıldı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, iftarın ilk bölümünü Toplu Konutlar’da düzenlenen programda geçirdi. Saat 20.00’de Yasin-i Şerif okunması ile başlayan programda, Belediye Din Hizmetleri ve Mezarlıklar Müdürü Metin Avcı eşliğinde dua edildi.

 HEP BİRLİKTE EL AÇIP ALLAH´A DUA ETMEKTİR
 
Kalabalık bir vatandaş topluluğunun ağırlandığı Kaynarca Toplu Konutları’ndaki iftar programında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İslam Alemi’nin en mukaddes günlerinin yaşandığı Ramazan ayı boyunca kentteki tüm mahallelerde gerçekleştirilecek iftar programları sayesinde vatandaşlarla gönül birlikteliği oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Belediye Başkanı Posbıyık konuşmasında; “… Önemli olan bu iftarlarımızda yemek yemek değil, bütünlük içinde bir araya gelip kaynaşmak, hep birlikte el açıp Allah’a dua etmektir. Bu birlikteliği oluşturan sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır…”, dedi.
 
BELEDİYENİN KENDİ İMKANLARI İLE YAPTIĞI  ÖRNEK KONUT
 
Kaynarca Toplu Konutları’nın kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kaynarca Toplu Konutları’nın Türkiye’de bir belediyenin kendi imkanlarını kullanarak yaptığı örnek toplu konutlardan biri olduğunu hatırlattı. Başkan Posbıyık konuşmasında şu görüşleri sundu: “… Kaynarca Toplu Konutları projesini dillendirmeye başladığımız günlerde birçok kişi bu projenin gerçekleşmesinin çok zor hatta imkansız olduğunu söylüyordu. Ancak Belediye’nin tüm imkanlarını seferber ederek siz değerli konut sahiplerinin de oluşturduğu birlik ile bu mükemmel yerleşim alanını kentimize kazandırdık. Her geçen sene de buradaki eksiklerin giderilmesi noktasında gerekli olan çalışmaları yaptık. Toplu Konutlar bölgesinin birkaç yerinde ufak tefek ihtiyaçlar kaldı. Bazı yerlerde istinat duvarları yapılması gerekiyor. Aynı zamanda asfalt gereken yerlerin de asfaltlarını bu yaz içinde mutlaka yapacağız. Herkesin gönlü rahat olsun. Ayrıca Toplu Konutlar’ın hemen karşısında bulunan meşeliği temizletmeye başladık. Meşeliğe Karadeniz Ereğli’nin en güzel piknik alanlarından birini yapacağız. Bu piknik alanı tamamlandığında da Kestaneci Mahallesi’ndeki piknik alanını görenler belki de Kaynarca’daki bu yeni piknik alanını kıskanacaklar. Sizlerin ihtiyacı olan bu sosyal alanı en kısa zamanda hazırlayarak hizmetinize sunmaya kararlıyız…”

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın meşeliğe piknik alanı yapılacağını ifade etmesi mahalle sakinlerinde memnuniyet yarattı.

 
BELEDİYE BAŞKANIMIZA VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM
 
Belediye Başkanı Posbıyık’ın konuşmasının ardından vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yapan ve duygularını dile getiren Ömerli Mahallesi Muhtarı Süleyman Korkmaz da Başkan Posbıyık ve eşini mahallelerinde ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk ve onur duyduklarını belirtti. Ömerli Mahallesi’nin alt ve üstyapısında sorun olarak görülebilecek hiçbir sıkıntılarının kalmadığını ve dile getirdikleri her taleplerinin Belediye yetkilileri tarafından karşılandığını kaydeden Muhtar Korkmaz; “… Ramazan ayı içinde kentimizin tüm mahallelerinde iftar programları düzenleyerek vatandaşlarımızla bir araya gelen ve böyle güzel birliktelikler oluşmasına vesile olan Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Böyle birlikteliklere her zaman ihtiyacımız var. Ömerli Mahallesi olarak mahallemizde düzenlenen iftar programı için de kendilerine şükranlarımızı sunuyorum…”, dedi. Ömerli Muhtarı Korkmaz, konuşmasının sonunda Belediye Başkanı Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık’a çiçek takdim etti.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve beraberindekiler, Kaynarca Toplu Konutları’nda düzenlenen iftar programının hemen ardından da mahallenin eski köy meydanına geçtiler. Burada da Ömerli sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılanan Başkan Posbıyık, iftar programına katılan her vatandaşla tek tek selamlaşarak Ramazan ayının hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Özellikle gençlerin ve kadınların yoğun ilgisi ile karşılaşan Neriman Posbıyık da Ömerli sakinleri ile hatıra fotoğrafları çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2013, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48