ÖZEL FATİH İLKOKULU VELİLERİ ZEM’LE BULUŞTU

ÖZEL FATİH İLKOKULU VELİLERİ ZEM’LE BULUŞTU

gundemeregli.com-Kdz Ereğli’de bulunan Özel Fatih İlkokulu Zenginleştirilmiş Eğitim Modeli (ZEM) çerçevesinde dönem boyunca bireysel etkinlikler çerçevesinde ve etütlerde öğrencilerle birlikte gerçekleştirdikleri faaliyetleri, dönem sonu “Veli-Öğrenci Etkinliği” çalışmasıyla zirveye taşıdı. Okul kampüsünde şenlik havası içerisinde geçen programa 500´e yakın öğrenci ve anne-baba katıldı.

ÖĞRENCİLERİN BİREYSEL ÖĞRENME HIZLARINI DESTEKLİYOR

Zenginleştirilmiş Eğitim Modeli uygulaması, müfredatta yer alan temel derslerin yanında uygulanarak öğrencilerin bireysel öğrenme hızlarını destekliyor. Eğitim alanında gelişmiş birçok Avrupa ülkesi başta olmak üzere üstün zekâlı ve yetenekli çocuklara yönelik olarak uygulanan bu program, günümüzde diğer çocuklara da uygulanabiliyor. Kdz Ereğli Özel Fatih Koleji´nin bütün ilkokul sınıflarında uygulanan programda Görsel Algı, Düşünme Becerileri, Üretkenlik ve Akıl Oyunlarını, dersleri zenginleştirme amacıyla uyguluyor. Bu bağlamda gerekli materyalleri yurtdışından getirip altyapı çalışmalarını tamamlayan ve özel sınıflar oluşturarak öğretmenlerini yetiştiren Kdz Ereğli Özel Fatih Koleji bu programla öğrencilerin zekâ gelişimine yardımcı oluyor ve derslerindeki başarılarının artmasına katkı sağlıyor.

ÇOK BAŞARILI ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Etkinlik hakkında değerlendirme yapan Tuncay Çağır “ Bir dönem boyunca öğretmenlerimiz, öğrencilerimizle birlikte gerçekten çok başarılı çalışmalar gerçekleştirdiler. ZEM uygulamaları ile öğrencilerimizin farklı yönlerini keşfettik, bu derslere öğrencilerimizin de yoğun ilgisi oldu. İstedik ki velilerimiz de biraz işin içerisine girsin, çocuklarıyla birlikte bir etkinliğe katılarak onlara destek olsun, onların mutluluklarını ve heyecanlarını paylaşsın. Bu etkinliğimiz sayesinde, belki de çocuğuyla oynamaya vakit bulamayan velilerimiz doyasıya onlarla vakit geçirdiler, hem eğlendiler hem de öğrendiler.” dedi.

ETÜTLERİMİZDE UYGULUYORUZ

Kdz Ereğli Özel Fatih Koleji Müdürü Sadi Yanık, düşünme becerileri gelişmiş olan bireyler yetiştirme amacını güden bir okul olduklarını belirterek, Bu kapsamda topluma faydalı, katma değer üreten, düşünen, idrak eden ve farklılıklara saygı duyan bireyler yetiştirme amacıyla oluşturulmuş yeni bir eğitim modelini, tüm sınıflarımızda bireysel etkinlikler çerçevesinde ve etütlerimizde uyguluyoruz. dedi. Çalışmaların öğrenciler üzerindeki etkilerini görmeye başladıklarını ve olaylara farklı açılardan bakabildiklerini aktaran Yanık, Amacımız, gelecek neslimizi tüm yönleriyle yetişmiş ve gelişmiş, gerekli donanımı ve altyapıyı almış, sosyal sorumluluklarının farkında, hazır fertler olarak topluma sunmaktır. diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2014, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48