Polisi harekete geçirdi

Polisi harekete geçirdi

Polisi harekete geçirdi
Zonguldakta, Kızlar Plajında çalılık alanda bulunan boş klima tüpleri ekipleri alarma geçirdi.
Edinilen bilgiye göre olay, Kızlar Plajı’nda meydana geldi. Çalılık alana bırakılan ve boş olduğu öğrenilen 6 adet klima tüpü bütün birimleri harekete geçirdi. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen emniyet, AFAD, deniz polisi, Çevre Müdürlüğü ve Zonguldak Belediyesi ekipleri kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bırakılan tüpleri inceledi. AFAD yetkilileri tarafından tüplerde kaçak olup olmadığı cihazla kontrol edildi.
Yaşanan olayı anlatan ve klima tüpünü ilk defa gördüğü için tedirgin olduğunu belirten Resul Kumaş, “Biz sürekli burada durduğumuz için arkadaşım yanıma gelerek çalılık alanda turuncu renkte tüpe benzeyen bir cisim olduğunu söyledi. Ben de ne olduğunu öğrenmek için bakmaya çıktım. 6 tane tüp olduğunu fark ettim. Ben de yeni öğrendim klima tüpü olduğunu hemen 155’i aradım. Biraz da tedirgin oldum ilk defa gördüm. Polisler ve sahil güvenlik geldi, inceleme yaptılar. Yeni oldukları için artık ya bir yerden çalındı ya da başka bir şey oldu artık onu emniyetimiz bulacak” dedi.
Yapılan inceleme sonucunda çalılık alanda bulunan tüplerin boş klima tüpü olduğu öğrenilirken, vatandaşlar rahat bir nefes aldı. Tüplerin bir markette soğutma dolaplarında kullanılan tüpler olduğu ve sahil kenarına kimliği belirsiz kişiler tarafından bırakıldığı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2016, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48