Polisten uyuşturucuya büyük darbe

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şubesi ekipleri, yaptıkları iki operasyonda, 47 kilo esrar maddesi ele geçirdi.

Polisten uyuşturucuya büyük darbe
Karabük Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şubesi ekipleri, Bartın’da yaptıkları iki operasyonda, 47 kilo esrar maddesi ele geçirdi. 

Karabük Emniyeti tarafından kent genelinde uyuşturucu tacirleri ve satıcılarına yönelik operasyonlar devam ediyor. Özellikle üniversite ve lise çağındaki öğrencileri zehirleyen uyuşturucu tacirlerine savaş açan Karabük Emniyet Müdürlüğü, okulların açılmasına sayılı günler kala Bartın’da satışa hazır 47 kilo esrar maddesi ele geçirdi.UYUŞTURUCU TURŞU BİDONLARI İÇİNDE TOPRAK ALTINDA BULUNDU

Karabük’te bir operasyonda yakalanan iki torbacının verdiği bilgi doğrultusunda çalışma yapan KOM ekipleri, Bartın’ın Abdipaşa beldesinde uyuşturucu ticareti yapan N.Ç. (33) isimli şahsı takibe aldı. Yaklaşık 4 ay süren teknik ve takip sonucu N.Ç.’nin uyuşturucuyu Karabük ve çevre illerde pazarladığının tespit edilmesi üzerine KOM ve İstihbarat Şube Müdürlüğünden 18 kişilik ekip ve narkotik köpeği Şila’nın da katılımıyla Abdipaşa beldesinde operasyon yapıldı. N.ǒnin ev ve işyerinde yapılan aramalarda iki turşu bidonlarına konulmuş 10 kilo ağırlığındaki esrar maddesi narkotik köpeği Şila tarafından evin bahçesinde toprak altında bulundu. Olayla ilgili aranan N.Ç ise İstanbul’da yakalanarak Karabük’e getirildi.

Torbacılardan yola çıkarak uyuşturucu temini edenleri yakın markaja alan Karabük Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir gün arayla Bartın’ın Kumluca beldesinde ikici operasyonu yaptı. 18 kişilik ekiple uzun namlulu silahlarla yapılan operasyonda Sami K’ya ait ev ve ahırda arama yapıldı. Polis ekipleri nokta atışı yaparak samanlık ve evin çeşitli bölmelerinde bidon variller içinde kavanozlara doldurulmuş 37 kilo esrar ele geçirdi. Yapılan operasyonda baba Sami K ile oğulları Mehmet ve Sebahattin K gözaltına alındı. 

N.Ç., Karabük’te, Sami K ve oğulları Mehmet ile Sebahattin K ise Kumlucu beldesinde adliyeye sevk edildi.TEZSEVER: SONUNA KADAR MÜCADELE SÜRECEK

Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekiplerini ziyaret ederek yapılan başarılı operasyondan dolayı tebrik eden Karabük Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, uyuşturucu ticareti ve satışı yapanlara yönelik mücadelelerinin devam edeceğini söyledi.

Emniyet Müdürü Tezsever, geldikleri günden beri konuya ağırlık verdiklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bununla ilgili çalışmamız devam ediyor. Karabük tarihinde tek sefer en fazla operasyonu yaparak en yüksek esrar maddesi almıştık. Son bir hafta içinde bir gün arayla il dışında yapılan iki operasyonda 47 kilo esrar bulduk. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Güzel bir operasyon oldu ve kendileri kendi rekorlarını kırdı. Kökünü kurutmak için önce tüm lise birinci sınıflarda konferanslar başlatacağız. Her türlü kaçakçılığa ve uyuşturucuya yönelik ekiplerimiz bir fiil güzel çalışmalar yapıyor.”

Emniyet Müdürü Tezsever, daha sonra operasyona katılan polis ekiplerini tek tek tebrik etti.
Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2014, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48