Rektör Özer 8 Nisan Dünya Romanlar Gününü kutladı

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü dolayısıyla kutlama Mesajı yayınladı.

Rektör Özer 8 Nisan Dünya Romanlar Gününü kutladı

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü dolayısıyla kutlama Mesajı yayınladı. Rektör Özer yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

Anadolu coğrafyasıtarih boyunca Romanlar ve Roman kültürünün gelişimi açısından önemli bir yeresahip olmuştur. Birçok Roman, zengin ve farklı kültürleriyle toplumumuzakatkılar sağlamıştır. Dünyanın farklı yerlerinde yaşan Romanlar yaşadıklarıyeri renkli kültürleriyle canlandırmışlardır.

8 Nisan tarihini birşenlik, bir şölen olarak değil; bir anma, farkındalık oluşturma gayreti içinde,Roman kardeşlerimizin yaşadıkları zorlukları anlama adına empati geliştirmekiçin önemli bir gün olarak idrak ediyoruz. Üniversitemiz bu farkındalığınoluşturulması için yoğun bir çaba içinde olacak. Bu duygu ve düşüncelerle, Romanların etnik ve kültürel ayrımcılığa uğramamaları,yaşamın hiçbir alanında baskıya maruz kalmamaları ve sosyal hayatta hakettikleri yeri almalarını diler, Zonguldak’taki Roman vatandaşlarımız baştaolmak üzere ülkemizde ve tüm dünyadaki romanların gününü kutlarım.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48