Rögar çukuruna düşerek hayatını kaybeden işçi toprağa verildi

Rögar çukuruna düşerek hayatını kaybeden işçi toprağa verildi

Rögar çukuruna düşerek hayatını kaybeden işçi toprağa verildi
İstanbulda kapağı olmayan rögar çukuruna düşerek hayatını kaybeden evli ve 2 çocuk babası temizlik işçisi Semavi Güneş, memleketi Zonguldakta toprağa verildi. 
Sarıyer Belediyesinde çalışan temizlik işçisi 34 yaşındaki Semavi Güneş, İstinye Mahallesinde önceki gece kapağı olmayan rögar çukuruna düştü. 15 metrelik kuyuya düşen işçi hayatını kaybetti. Cenaze, yaklaşık 1.5 saat süren çalışmanın ardından çıkartılabildi. İşçinin cenazesi Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemlerinin ardından memleketi Çaycumaya bağlı Saltukova beldesi Coburlar köyünde toprağa verildi. Güneşin 3 ve 8 yaşlarında iki çocuğu bulunuyordu.
İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlunun kıldırdığı cenaze namazına Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da katıldı.

Sorumluları ortaya çıkacak
Ölen işçinin dayısı Osman Erbay, Acımız büyük. 15-20 lira değerinde olan bir malzeme dolayısıyla bir can gitti. Bunun sorumluları ortaya çıkacaktır. Adli tıptan çıkacak raporu beklemek zorundayız. Semavinin eşini ve çocuklarını mağdur etmeden bu işi çözerlerse sıkıntı olmaz. Çok cüzi rakamlar ile insanın cansız bedenini ucuza almaya kalkarlarsa dava süreci başlar dedi.
Ölen işçinin yeğeni Özgür Kanal ise, Hastaneye gittiğimde bana morgda olduğunu söylediler. Duyduğuma göre rögar kapağı olmadığı için ve üzerinde halı olduğu için görmediği için oraya düşüyor. Mahalleliler duyduğuma göre rögar kapağının 15 gündür olmadığını, bazıları ise 3 gündür olmadığını söylediler kimin ne dediği belli değil diye tepkisini gösterdi.
Ölen işçinin 40 yaşındaki kardeşi Sinan Güneş ise, 5 liralık 10 liralık malzeme için insan hayatıyla oynanıyor. Kimin ihmali varsa hakkımızı sonuna kadar arayacağız. İnsan canı bu kadar ucuz değil. Bir rögar kapağı yüzünden insanlar ölüyor. Benim kardeşim gitti başka kardeşler gitmesin. Türkiye bunlara duyarlı olsun hakkımızı sonuna kadar arayacağız şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48