Şahin; “Engellilerimiz herkes gibi bir hayat sürme hakkına sahiptir”

Şahin; “Engellilerimiz herkes gibi bir hayat sürme hakkına sahiptir”

Şahin; “Engellilerimiz herkes gibi bir hayat sürme hakkına sahiptir”

Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Şahin mesajında şunları kaydetti;
“3 Aralık Dünya Engelliler Günü, farkındalık oluşturmak açısından büyük bir anlam taşımaktadır. İnsana verilen değerin en belirgin yansıması engellilere verilen değer ve onlara sağlanan kolaylıklardır. 
Engellilerimizin başkalarına gereksinim duymadan yaşamlarını sürdüren, üreten ve toplumda faydalı birer bireyler olarak yaşamlarını sürdürmeleri için her türlü desteği ve hizmeti onlara sunmak en hayırlı iştir.

Hepimiz birer engelli adayıyız. Bizim görevimiz tüm engelleri kaldırmaktır. Günümüz toplumunun en hassas konularından biri olan engelli vatandaşlarımızın sorunları ile ilgili, engelli kardeşlerimize sahip çıkmayı bir insanlık görevi olarak görüyoruz. 
Toplumun her ferdi, engellilerin yaşamlarını her anlamda kolaylaştıracak ortak bir akılla hareket etmelidir.
Engellilik, yalnızca engellilerin ve onların ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık problemi değil, toplumsal yönleriyle hepimizi çok yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir durumdur. Engellilerimiz de herkes gibi sağlık, çalışma ve eğitim gibi temel hak ve özgürlüklerden yararlanma ve normal bir hayat sürme hakkına sahiptirler. 

Engellilerine en fazla sahip çıkan toplumlar en ileri toplumlardır. Biz bunun bilincindeyiz.

Engelli kardeşlerimiz ve yakınları, kendilerine değer verildiğini, her zaman yanlarında olduğumuzu bilsinler. Kozlu Belediyesi olarak daima yanlarında olacağız. Biz şunu çok iyi biliyoruz ki, önemli olan yüreklerin engelli olmaması, önemli olan kalplerin, gönlümüzün engelli olmamasıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine en derin saygılarımı sunarken, tüm engellilerimizin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlar, yaşama sevinçlerinin arttırılacağı güzel günler dilerim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48