Şaka Gibi...

Kdz Ereğli ilçesinde yapımı devam eden Kepez-Gülüç yolunun kenarında görme engelliler için yapılan kaldırımın ortasına “DUR” ikazında bulunan tabela konulması herkesi şaşırttı.

Şaka Gibi...
Kdz  Ereğli ilçesinde yapımı devam eden Kepez-Gülüç yolunun kenarında görme engelliler için yapılan kaldırımın ortasına “DUR” ikazında bulunan tabela konulması herkesi şaşırttı.
Kdz. Ereğli ilçesinde Karayolları ekipleri Kepez Mahallesi ile Gülüç Beldesi arasında kalan karayolunda çalışmalara devam ederken yol kenarında görme engellilerin yürüyebilmesi için yapılan şeridin ortasına “DUR” tabelası dikildi. Görme engelliler için yapılan kaldırıma dikilen tabelayı görenler ise şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Mahalle sakinlerinden Mehmet Emin Ünal, görme engelliler için yapılan kaldırım yolunun üzerinde neden böyle bir tabelanın dikildiğini anlayamadığını söyledi. Ünal “Bir akıl erdiremedim. Hem görme engelliler için yol yapmışlar hem de “DUR” tabelası dikmişler” dedi. Elmatepe Mahallesi Muhtarı Muammer Arslan ise Karayolları ekiplerinin görme engelliler yolunun ortasına tabela dikmesine temel fıkrasına benzetti. Arslan gazetecilere yaptığı açıklamada, “Karayollarının yapmış olduğu yaya yolu. Burada da görmüş oldunuz gibi engelli yolu var. Engelli yolunun ortasında da “DUR” tabelası var. Yetkililer herhalde bunun gereğini yaparlar. Bu işe diyecek bir şey bulamıyoruz. Temel fıkrası gibi.” diye konuştu.
Karayolları yetkilileri ise köprülü kavşak ile yan yolun birleştiği yolun kenarına araçları ikaz etmek için konulan “DUR” tabelasının yerinin en kısa sürede değiştirileceğini ifade ettiler.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48