Saltukova Kız Kur´an Kursuna Şehit Kerim Keçeci ismi verildi

Saltukova Kız Kur´an Kursuna Şehit Kerim Keçeci ismi verildi

Saltukova Kız Kur´an Kursuna Şehit Kerim Keçeci ismi verildi
Saltukova beldesinde bulunan Saltukova Kız Kur’an Kursu ve 4-6 yaş Kur’an kursuna bir süre önce Hakkari Şemdinli’de teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Uzman Onbaşı Kerim Keçeci’nin ismi verildi.

Şehit Kerim Keçeci Kuran Kursu önünde düzenlenen törene, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, İlçe Müftüsü Rauf Arcaklıoğlu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığınca gönderilen Şehadetname Kaymakam Keçeli tarafından şehidin anne ve babasına takdim edildi. Çaycuma İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu şehitlere bu saatten sonra yapılabilecek en güzel şeyin arkalarından hayırlı dualar etmek olduğunu belirterek, “Buradan yetişen çocuklarımızın vatanımıza, milletimize, dinimize ve diyanetimize hayırlı evlatlar vesile olmasını Allahtan temenni ediyorum” dedi.

Başkan Zerrin Güneş ise, ”Burada çok anlamlı bir program vesile ile toplanmış bulunmaktayız. Biz Belediye olarak bir süre önce teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen kardeşimizin ismini daha önce Belediye meclisimizin almış olduğu kararla Karboğaz mahallesinde eski adı Emek Caddesi olan caddemize vermiştik. Şimde ise Saltukova Kız Kur’an Kursu ve 4-6 yaş Kur’an Kursumuza Kerim Keçeli’nin isminin verilmesi ile şehitlerimize göstermiş olduğumuz değerin önemi ortaya çıkmaktadır. Ben şehidimiz Kerim Keçeli‘nin isminin Kur’an Kursumuza verilmesinde emeği geçenlere huzurunuzda çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Bu vesile ile Bölgemiz şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimize tekrar Allah’tan Rahmet dilerim. Mekanları cennet olsun” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2016, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48