SEBEBİ İÇKİ ,CEZASI 15 YIL

SEBEBİ İÇKİ ,CEZASI 15 YIL
gundemeregli.com-Zonguldak’ta 3 yıl önce birbirlerine içki ısmarlama yüzünden aralarında kavga çıkan ve tartıştığı Yüksel Uslu’yu tabancasıyla öldüren zanlı hakkında 15 yıl hapis cezası verildi.
Zonguldak Çaycuma ilçesinde 2010 Haziran ayında yaşanan olayda, birahanede Yüksel Uslu ve Orhan Gönültaş arasında birbirlerine içki ısmarlama yüzünden tartışma yaşadı. Tartışma sırasında Yüksel Uslu, Orhan Gönültaş’a silah doğrulttu. Araya giren arkadaşları Yüksel Uslu’ya engel olurken Orhan Gönültaş olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Olaydan iki gün sonra aynı birahane önünde tekrar rastlaşan Yüksel Uslu ve Orhan Gönültaş tekrar tartışmaya başladı. Yüksel Uslu olay yerinden bir kez daha uzaklaştırıldı. Daha sonra Yüksel Uslu birahanede içki içme ısrarı ile birahane önüne geldiği anda saklanan Orhan Gönültaş, Yüksel Uslu’yu silahla göğsünden vurarak öldürdü.
Sanık Orhan Gönültaş’ın kasten adam öldürme iddiasıyla Zonguldak 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşması yapıldı. Mahkeme heyeti Orhan Günültaş’a kasten adam öldürme suçun işleniş biçiminden müebbet cezasına, sanığın eylemi haksız tahrik altında işlediği göz önünde bulundurarak 18 yıl 6 ay hapis cezasına, sanığın iyi hali ve tutuklu süresince 1/6 yıl indirimine ve toplamda 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2013, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48