Şentürk: ´´Her şey daha gelişmiş bir Ereğli için

Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği (FED) Başkanı İsmail Şentürk daha güzel, yaşanabilir Ereğli için eski devlet hastanesi binasının üniversite kampüsü olması gerektiğini söyledi.

Şentürk: ´´Her şey daha gelişmiş bir Ereğli için
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği (FED) Başkanı İsmail Şentürk daha güzel, yaşanabilir Ereğli için eski devlet hastanesi binasının üniversite kampüsü olması gerektiğini söyledi. Bu düşünceye destek verdiklerini kaydeden Şentürk İlçe halkımızdan bu konudaki haklı taleplerimizi bireysel olarak BİMER’ e yazmaları çağrısında bulunuyoruz dedi. 

Hastanenin yeni binasına taşınmasının arıdan Eski Devlet binasının Üniversite kampüsü olması için fikir ortaya atılmış ve ilçede yaşayan vatandaşlar başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları da bu düşünceye destek vermişti. Eski devlet hastanesi binasının üniversite kampüsü olarak değerlendirilmesine bir destek de Fiziksel Engelliler Derneği´nden (FED) geldi. Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yayınlayan Dernek Başkanı İsmail Şentürk, yaşanabilir Ereğli için eski devlet hastanesi binasının üniversite kampüsü olması gerektiğini söyledi. Şentürk açıklamasında İlçemizin eğitim, kültür ve ekonomik açıdan ilerlemesi için Fiziksel Engelliler Derneği olarak eski Devlet Hastanesinin özellikle Erdemir’ e yetişmiş eleman sağlamak ve engellilere üniversite eğitimini yaşadığı şehirde almalarını sağlayacağı için İlçemizdeki eski Devlet Hastanesinin Bülent Ecevit Üniversitesine bağlı Metalürji Fakültesi olarak hizmete açılmasının Ereğli’de yaşayan her sağduyu sahibi insan gibi Ereğlimize faydalı olacağı kanaatindeyiz. Geçmişte Karabük İli’nin üniversite açılmadan önceki durumu ile bugünkü durumu kıyaslanamayacak ölçüde her açıdan ileri seviyededir. Bu itibarla dernek binamıza eski devlet hastanesinin Üniversite olması için bir afiş astık, söz konusu afişi Hastanenin Üniversiteye devredileceği güne kadar kaldırmayacağız. Bizler Fiziksel Engelliler Derneği olarak sivil toplumların yaşadığı şehre karşı olan sorumluluklarının kapsamında İlçe halkımızdan bu konudaki haklı taleplerimizi bireysel olarak BİMER’ e yazmaları çağrısında bulunuyoruz. Her şey ‘’ Daha Gelişmiş Bir Ereğli ‘’ için dedi.


Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2015, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48