Şikayet üzerine gözaltına alındı

Şikayet üzerine gözaltına alındı

Şikayet üzerine gözaltına alındı
Zonguldakta sosyal medya hesabında ekli bazı kişiler hakkında PKK sempatizanı oldukları iddiasıyla paylaşımda bulunan bir kişi, şikayet üzerine polis ekiplerince gözaltına alındı. Olayın ardından ifadesi alınan genç, ardından sosyal medya hesabından özür diledi. Yapılan paylaşımla mağdur olduklarını söyleyen vatandaşlar isimlerinin paylaşılması nedeniyle sokağa çıkamadıklarını söylediler.
Edinilen bilgiye göre, kent merkezinde yaşayan Y.H. isimli bir genç, sosyal medya hesabında arkadaş olarak ekli bulunan 32 kişi hakkında paylaşımda bulundu. Durumu çevresinden öğrenenler, Y.H.’nin kent merkezindeki evinin önüne geldi. Polis ekiplerini de arayan vatandaşlar, olayın gerçeği yansıtmadığını söyleyerek Y.H.’den şikayetçi oldu.
Olay yerine gelen polis ekipleri önce Y.H. ile görüştü. Yapılan paylaşım ile sokağa çıkamadığını söyleyen Raif D., “Emniyete başvurdum. Emniyet ekipleri buraya geldi. Aramızda herhangi bir husumet yok. 25 kişinin ismini verip fotoğraflarını paylaşmış. Ben şu anda şehir merkezine inemiyorum. Beni tanıyan var tanımayan var. Beni tanımayan birisi çıkar vurmaya başlar. Başımı belaya sokar. Ben kendisinden şikayetçi olacağım” diye konuştu.

İfadesi alındıktan sonra özür diledi

Yapılan paylaşım ile mağdur olduklarını ifade eden vatandaşlar, Karaelmas Polis Merkezi Amirliği’ne giderek Y.H.’den şikayetçi oldular. Polis merkezinde ifadesi alınan Y.H. ise olayın ardından sosyal medya hesabından özür diledi. Y.H., “Sevgili dostlar, dün akşam paylaştığım HDP sayfasını beğenen arkadaşların gerçekte o sayfayı beğenmediklerini, Facebook’un hileli fake sayfası olduğunu anlamış bulunmaktayız. İsimlerini paylaştığım arkadaşların hiçbir günahının olmadığını anladık. Böyle yanlışlıklar maalesef olabiliyor. Sizlerin huzurunda hepsinden özür diliyorum” dedi.
Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2016, 06:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48