Sitesi sakinlerinden tatbikat

Zonguldak’ta ilk kez bir site sakinleri deprem, yangın ve doğalgaz sızıntısına karşı senaryo gereği geniş kapsamlı bir tatbikat yaptı.

Sitesi sakinlerinden tatbikat
Zonguldak’ta ilk kez bir site sakinleri deprem, yangın ve doğalgaz sızıntısına karşı senaryo gereği geniş kapsamlı bir tatbikat yaptı. 
Yeşil Mahalle Akşemsettin Caddesinde bulunan ve 6 blok 90 daireden oluşan Tersane Sitesinde ilk kez yangın, deprem ve doğal gaz sızıntına karşı tatbikat yapıldı. Yapılan tatbikata Zonguldak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ve Zonguldak Belediyesi İtfaiye ekipleri site sakinlerine önce teorik daha sonra uygulamalı geniş çaplı yangın tatbikatı yapıldı.
Akut’dan Ercan Yüzlü ve Murat Kanlı tersane Site sakinlerine bir saatlik Teorik bilgilendirme yaptıktan sonra, muhtemel bir yangına karşı hazırlıklı olmak ve bu konuda tecrübe kazandırmak amacıyla küçük bir yangın üzerinde tatbikat yapan Zonguldak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, olası bir yangında yapılması gerekenleri ve nasıl davranılacağı hususunda Tersane Site sakinlerini bilgilendirdi.
Zonguldak Belediye İtfaiye Müdürlüğünden Hilmi Sönmez’de bahçede toplanan site sakinlerine olası yangın ve doğalgaz sızıntılarında vatandaşların kendilerini nasıl koruyacakları hakkında bilgi verdi. Oluşturulan yapay yangınla nasıl müdahale edilmesi gerektiğinin uygulamalı şekilde anlatıldı.
Tersane Sitesi yöneticisi Osman Zinnur Karabak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Doğalgaz sitemize yeni geldi. Doğalgazda olası kaçaklara nasıl müdahale edilir. Yangın tüpleri nasıl kullanılır. Yangında veya doğal gaz sızıntılarında yaralılara yapılacak ilk müdahaleler nelerdir. Tatbikatla bunları site sakinlerine öğretmiş olduk. Bu yangın tatbikatı bizim için çok iyi oldu. Bizler olası bir yangında nasıl davranacağımızı AFAD ekiplerinin bize verdiği bilgilerle öğrenmiş olduk. Bu tatbikat sayesinde yangına karşı bilinçli olduk ”dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48