Şoför esnafına yaşama yol ver projesi anlatıldı

Şoför esnafına yaşama yol ver projesi anlatıldı

Şoför esnafına yaşama yol ver projesi anlatıldı
Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri haftası etkinlikleri kapsamında kent merkezinde görev yapan ticari taksi ve dolmuş şoförlerini duraklarında ziyaret ederek 112 hakkında bilgilendirme yaparak çeşitli broşür ve hediyeler verdi. 
İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Emre Karaahmetoğlu, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Uğur Ömür Alagöz ve 112 ambulanslarında görevli personellerle birlikte gerçekleştirilen ziyaretler sırasında Sağlık Bakanlığının 2016 yılı içersinde başlatmış olduğu Yaşama Yol Ver Projesi tanıtıldı. Ambulansların geçiş önceliği konusunda ve ambulanslara nasıl yol verileceği konusunda hatırlatmalar yapıldı. Ayrıca şoför esnafına 112 hattı arandığında hangi bilgileri vermeleri gerektiği konularında geniş kapsamlı olarak bilgiler verildi. Yaşama Yol Ver Projesinin daha çok insana ulaşabilmesini sağlamak amacıyla şoför esnafından araçlarında dağıtılan bilgilendirme broşürlerinin vatandaşların daha rahat görebilecekleri yerlere asılması konusunda destek istenildi.
Öte yandan gerçekleştirilen ziyaretten oldukça memnun kaldıklarını belirten şoförler ise “Ambulanslara yol verme konusunda gerekli hassasiyeti gösterdiklerini bundan sonra da bu konuda daha duyarlı ve dikkatli davranacaklarını belirterek, ambulans sireni sesini duyduklarında sağ şeritte isek duruyoruz, sol şeritte isek devam ederek en yakın sağ şeritte müsait bir yere yanaşıp ambulansa yol veriyoruz “ dediler.
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48