Sonucu Merakla bekleniyordu,Ertelendi

Sonucu Merakla bekleniyordu,Ertelendi

Sonucu Merakla bekleniyordu,Ertelendi

Kdz.Ereğli ilçesinde KentKonseyi seçimleri çoğunluk sağlanamadığı gerekçesi ile yapılamadı. 26 HaziranPazar günü yapılması planlanan, Bazı dernek ve oda temsilcileri seçimlerinyapılmamasına tepki gösterdi.
Kdz. Ereğli İlçesinde AK Parti Kdz. Ereğli İlçeTeşkilatı Eski Başkanı Âdem Öztürk ile İnşaat Mühendisi Mustafa Özkan’ın adayolması beklenen Kdz. Ereğli Kent Konseyi seçimleri çoğunluk sağlanamadığı gerekçesi ile yapılamadı. Hazirun cetvelinde151 dernek ve oda temsilcisi yer alırken, 48 kişinin imza verdiği belirtildi.Kongrede yeniden aday olmaya n Kent Konseyi Başkanı Noyan Keskin, kongrenin 14gün sonraya ertelendiğini genel kurul üyelerine açıkladı. Keskin konuşmasında“Hazirun cetveli incelendiğinde çoğunluğun sağlanamadığı anlaşılmıştır.Kongremiz 14 gün sonra yani 10 Temmuz 2016 Pazar günü saat 14.00’teyapılacaktır. İkinci kongreyi Kaymakamlık Dernekler Masası’ndan alacağımız odave dernekler listesine göre bütün Sivil Toplum Kuruluşlarına davetiyemizgidecektir. Kongremizin daha sağlıklı olabilmesi açısından genel kurulumuzun 2hafta sonraya ertelenmesi uygun görülmüştür” dedi.

UYSAL ,DERNEK YÖNETİCİLERİHAKLI

Başkan adaylarından MustafaÖzkan ise kongrenin ertelenmesine kızan dernek yöneticilerine “Hazırlananhazirun cetvelinin normal olmadığını, fazladan yazılmalar olduğunu tespit edip,sonradan iptal edilme yerine kongrenin ertelenmesi kararı alındı” şeklindeaçıklamada bulunarak sakinleştirmeye çalıştı. Bazı dernek temsilcilerinin genelkurula gelip hazirun cetvelinde isimlerinin olmaması nedeniyle Kdz. EreğliBelediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teki gösterdi. Hazirun cetvelinde ismi bulunanderneklerin üyelerinin Ereğli’de yaşadığını genel ve yerel seçimlerde oykullanmasına rağmen Kent Konseyi seçimlerinde oy kullandırılmamasına gelentepkiler üzerine Uysal, dernek yöneticilerinin haklı olduğunu söyledi. BaşkanUysal “Burada 5-10 üyesi olan dernekler dahi gelip oy kullanabilmeli” dedi.


Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2016, 12:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ünal SAVAŞ
Ünal SAVAŞ - 6 yıl Önce

Kdz. Ereğli de “Kanarya Sevenler Derneği” var mı? Bilmiyorum. Eğer var ise, Kdz. Ereğli Kanarya Sevenler Derneği, Kdz. Ereğli Kent Konseyi[xt]nden daha vizyoner ve icraatçıdır diye düşünüyorum. Düşünmüyorum, buna tüm kalbimle inanıyorum. KURULDUĞUNDAN BUGÜNE KADAR KDZ. EREĞLİ KENT KONSEYİNİN KURULUŞ AMACINA UYGUN POLİTİKALAR OLUŞTURULMASINA, AYRICA KENTİN SOSYAL VE KÜLTÜREL VİZYONUNU, HEMŞEHRİLİK BİLİNCİNİ DAHA GELİŞMİŞ BİR DÜZEYE ÇIKARMAYA YÖNELİK OLARAK GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLDUĞU CİDDİ BİR İCRAATININ OLDUĞUNU DUYAN, BİLEN VE GÖREN VARSA YAPILANLARI ANLATSIN DA BENDE BİLEYİM. BENİMLE BİRLİKTE HERKESTE BİLSİN.

Hiç mi? Başka şehirlerden ilham ve ibret alınmaz bilmem ki. BAŞARININ ÖLÇÜTÜ; KIYASLAMADIR. Diğer şehirlerin Kent Konseylerinin başarılı çalışmaları ile kıyaslandığında Kdz. Ereğli Kent Konseyi[xt]nin, Kdz. Ereğli yararına bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu daha doğrusu gerçekleştirmediği projeleri, icraatları ve etkinlikleri açısından “KÖY VEYA MAHALLE MUHTAR SEÇİMLERİ BİLE, KDZ. EREĞLİ KENT KONSEYİ SEÇİMİNDEN DAHA ÖNEMLİ BİR SEÇİMDİR” desem, bunun muhtarlarımıza hakaret olarak algılanacağını düşünüyorum. Bu sözümün bir hakaret olarak algılanmamasını Köy ve Mahalle muhtarlarımızdan özellikle rica ediyorum. Biraz düşünüldüğünde bu sözümün Kdz. Ereğli Kent Konseyinin icraatları daha doğrusu İCRAATSIZLIKLARINI farklı bir şekilde YÜZLERİNE VURMASI dolayısı ile “KÖY VE MAHALLE MUHTARLARIMIZI TAKDİR EDİCİ BİR SÖZ” olduğu anlaşılacaktır.

Bu sözüm, “KIZIM SANA SÖYLÜYORUM, GELİNİM SEN İŞİT” misali bir sözdür. ANLAYABİLENLEREEEEEE… Yine de bu sözümü üzerine alınan muhtarlarımız var ise onlardan ÇOK ÇOK ÖZÜR DİLİYORUM.

Kdz. Ereğli Kent Konseyinin, bir takım siyasi ve ekonomik güç odaklarının Nüfuz alanı ve Bizans entrikalarıyla şekillenen bir oluşum değil, KENTİNİ SEVEN, KENTİYLE DERTLENEN, KENTİNİN MESELELERİNİ SAHİPLENEN, KENDİNE ÇÖZÜLMESİ GEREKEN MESELE EDİNEN VE BU KONUDA ARAŞTIRMALAR YAPAN, ÇÖZÜMLER ÜRETEN İNSANLARIN BİR ARAYA GELDİĞİ VE ORTAK AKILLA HAREKET ETTİĞİ BİR YAPIYA KAVUŞMASI DİLEKLERİMLE…

SÖZÜN ÖZÜ)
“Bir millette, özellikle bir milletin iş başında bulunan yöneticilerinde özel istek ve çıkar duygusu, vatanın yüce görevlerinin gerektirdiği duygulardan üstün olursa, memleketin yıkılıp kaybolması kaçınılmaz bir sondur.” - M. Kemal ATATÜRK

Saygılarımla

Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü
https://unnovasteel.com
https://twitter.com/UnnovaSteel
Kod adı @UnnovaSteel 50+1 yaşında
“En yenilikçi fikirler dünyasında, UnnovaSteel kraldır.”

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48