Sorunların çözümü için ortak hareket etme kararı aldılar

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetimi, Zonguldak’ın AK Partili ve CHPli 5 Milletvekiliyle bir araya gelerek Zonguldak, madencilik ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ile ilgili sorunları detaylı olarak değerlendirdi.

Sorunların çözümü için ortak hareket etme kararı aldılar
Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetimi, Zonguldak’ın AK Partili ve CHPli 5 Milletvekiliyle bir araya gelerek Zonguldak, madencilik ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ile ilgili sorunları detaylı olarak değerlendirdi.

Ankara’da 28 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya; AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ile Özcan Ulupınar, CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpcu ile Ünal Demirtaş, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hakkı Arslan, Genel Mali Sekreter Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Satılmış Uludağ katıldı.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ORTAK HAREKET ETME KARARI ALDILAR

Görüşmeyle ilgili bilgi veren GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Sayın Zonguldak Milletvekillerimizle Zonguldak’ın ve TTK’nın sorunları üzerinde detaylı görüş alışverişinde bulunduk. TTK’nın işçi açıklarının yanı sıra çeşitli sorunları ayrıntılarıyla Sayın Milletvekillerimize aktardık. Sayın Milletvekillerimiz bu sorunlar hakkında zaten bilgi sahibiydiler.Sorunların çözümü için ne şekilde ortak hareket edebileceğimiz üzerinde durduk.5 milletvekilimiz, birlikte gerekirse Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a kadar çıkabileceklerini ve sorunları, çözüm önerilerini doğrudan aktarabileceklerini ifade ettiler.CHP Milletvekillerimiz Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş da AK Parti milletvekillerimize sorunların çözümü için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurguladılar. Bundan sonra Ankara’da TTK’ya işçi aldırmak için elimizden gelen mücadeleyi 5 milletvekilimizin de desteği ile birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde vereceğiz” dedi.16-17 Aralık 2015 tarihlerinde Ankara’da bölge milletvekillerini ziyaret ettiklerini hatırlatan Demirci, “Bu ziyaretlerde milletvekillerimizle bir araya gelerek sorunları ve çözüm önerilerini daha ayrıntılı olarak görüşme ve bir yol haritası belirleme konusunda hem fikir olmuştuk.28 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da Zonguldak Milletvekillerimizle bir yemek düzenleyerek bir araya geldik ve ayrıntılı görüş alışverişinde bulunduk.AK Parti ve CHP Zonguldak Milletvekillerimiz ve sendikamızın yönetim kurulu üyeleri ile birlikte sorunlarımızı masaya yatırdık. Bugün TTK’nın en önemli sorunu işçi açıkları. Kuruma işçi alımıyla ilgili yaşanan sıkıntıları masaya yatırdık ve detaylı bir şekilde görüştük. TTK’ya işçi alınması ve işçi açıklarının kapatılması noktasında 5 milletvekilimizin de desteğini istedik ve vekillerimizin hepsi destek vereceklerini ve üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade ettiler” dedi.Zonguldak Milletvekillerinin TTK’ya işçi alımı ve sorunların çözümü için birlikte hareket edeceklerini ifade ettiklerini belirten Ahmet Demirci, “Zonguldak için birlik, beraberlik ve dayanışma içinde hareket etme kararı alındı” dedi.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NA DAVETİMİZİ YİNELEDİK

Aralık ayı başında Ankara’da toplanan TÜRK-İŞ Genel Kurulu’na katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu Zonguldak’a, maden ocaklarında çalışma koşullarını yerinde görmeye davet ettiklerini, bu daveti çeşitli vesilelerle doğrudan Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yenilediklerini belirten GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Sayın Başbakanımız davetimize sıcak bakmış ve Zonguldak’a gelerek maden ocaklarındaki çalışma koşullarını yerinde göreceğini söylemişti.Sayın Milletvekillerimizle yaptığımız görüşmede de iktidar partisi Milletvekilimiz aracılığıyla Başbakan Davutoğlu’na tekrar davet gönderdik. Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun bölgeler halinde milletvekillerine kahvaltı vereceğini ve bu kahvaltıya Zonguldak Milletvekillerimizin de katılacağını öğrendik. Sayın AK Partili Milletvekillerimizden, Genel Maden İşçileri Sendikası olarak kendisini Zonguldak’a ve maden ocaklarına davet ettiğimizi iletmelerini istedik ve Milletvekillerimiz de bu daveti Sayın Başbakan’a ileteceklerini söylediler” dedi.

“MİLLETVEKİLLERİMİZETEŞEKKÜR EDİYORUM”

GMİS yönetimi olarak Milletvekilleriyle Zonguldak’ın sorunlarının çözümü hakkında bilgi alışverişinde bulunduklarını ifade eden Demirci “Sayın Milletvekillerimizle Zonguldak’ın çeşitli sorunları ve çözüm çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Milletvekillerimizin hepsinin görüşleri olumlu yönde. Kendilerine bizi kırmayıp yemekte bir araya gelerek bize destek verdikleri için teşekkür ediyorum. Hepsi de sorunların çözümü için ellerinden gelen mücadeleyi yapacaklarına vurgu yaptılar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2016, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48