Suçlamaları reddetti

Suçlamaları reddetti

Suçlamaları reddetti
Zonguldak’ta kiraladığı depodan FETÖ terör örgütüne ait kitap, CD ve dergiler çıkan tutuklu sanık, suçlamaları kabul etmedi. 
Zonguldak’ta 51 yaşındaki İbrahim A.’nın “Terör örgütüne üye olmak”, “Üye olduğu örgütün kitap, CD ve dergilerini dağıtarak terör örgütü propagandası yapmak”, “Bank Asya aracılığı ile örgüte finansal destek sağlamak” suçlarından yargılanmasına başlandı.
2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanığın avukatı da hazır bulundu. 2007 yılında Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan emekli olduktan sonra piyasada elektrik işleri yaptığını söyleyen İbrahim A., FETÖ/PDY ile bağlantısı olmadığını ve üç çocuğunu okutmak için 2. el eşya alım-satımı yaptığını söyledi.
Eşya alıp sattığı evlerden bazılarının öğrenci evi olduğunu söyleyen tutuklu sanık, suçlamaları kabul etmedi. Isparta’da öğretmenlik yapan kızının kendisine para göndermesi için 2014 yılında Bank Asya’dan hesap açtırdığını ileri sürdü. 
Tanıkların dinlendiği duruşmada tutuklu sanığın ByLock isimli programı kullanıp kullanmadığına dair tespit yapılması istendi. Mahkeme; sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2016, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48