Sünnete asker elbisesiyle gitti

Zonguldak´ta 8 yaşındaki Batuhan, ailesiyle birlikte artan terör olaylarına tepki göstermek amacıyla 10. Yıl Marşı eşliğinde asker kıyafeti giydi. Sünnet elbisesi yerine askeri kıyafetle caddelerde gezen Batuhan, ilçe halkı tarafından büyük ilgi gördü.

Sünnete asker elbisesiyle gitti
İHA-Zonguldak´ta 8 yaşındaki Batuhan, ailesiyle birlikte artan terör olaylarına tepki göstermek amacıyla 10. Yıl Marşı eşliğinde asker kıyafeti giydi. Sünnet elbisesi yerine askeri kıyafetle caddelerde gezen Batuhan, ilçe halkı tarafından büyük ilgi gördü.
Devrek ilçesinde Fatih-Ayça Parlaktürk çiftinin 8 yaşındaki çocukları Batuhan için farklı bir sünnet programı hazırlamak istedi. Artan terör olayları sebebiyle sünnet şölenini iptal eden aile, çocuklarına askeri kıyafet giydirerek caddelerde atla gezdirdi. Çiftin tek çocukları olan Batuhan Parlaktürk’ün sünnet elbisesi yerine asker elbisesi ve 100. Yıl Marşı ile at üzerinde ilçe sokaklarında dolaştırılması ilçede yaşayan vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. 
İlk olarak evinin önünde davul, klarnet ve köçek eşliğinde oynayan Batuhan Parlaktürk, daha sonra ata bindirilerek araçlar nezaretinde konvoy ile şehir turu attı. 10 Yıl Marşı’nın çalındığı ve Türk bayrakları ile donatılmış araçlar eşliğinde sokak ve caddeleri dolaşan Batuhan, vatandaşları at üzerinde asker selamı ile selamladı. Çocuklarını sünnet elbisesi yerine asker elbisesi ile gezdirdiklerini söyleyen baba Fatih Parlaktürk,” Malum ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor. Geçtiğimiz günlerde de birçok asker polisimiz şehit oldu onların anısına alışılmışın dışında bir program tertiplemek istedik buradan şehit olan asker ve polislerimizin ailelerine sabırlar diliyoruz” dedi.
Kendisine gelecek hediyelerin tamamını şehit ailelerine bağışlayacağını söyleyen Batuhan Parlaktürk ise sünnet elbisesi yerine asker elbisesi giymekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Anneanne Fatoş Çomulu da, duygulanarak Torunumun sünnetini bu şekilde yapmak istedik. Malum ilke olarak yas içerisindeyiz o analar, babalar ağlarken, bizlerin gülmesi mümkün değil” diyerek göz yaşlarına hakim olamadı.
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2015, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48