SÜRÜCÜLERE ZORUNLU MOLA

SÜRÜCÜLERE ZORUNLU MOLA
 
gundemeregli.com-Karabük Emniyet Müdürlüğüne bağlı bölge trafik ekipleri yorgun ve uykusuz sürücüleri durdurarak çay ve çikolata ikramında bulunarak dinlenmelerini sağlıyor.
Özellikle İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Bolu gibi illerden yola çıkıp, Samsun,Trabzon, Ordu ve Rize gibi Karadeniz illerine giden sürücülerini Bin 325 rakımlı Kemikli rampalarında durduran polis ekipleri şoförlerin bir süre dinlenmesini sağlamak için çay ikramında bulunuyor ve onlarla sohbet edip uyarıcı broşürler veriyor. Karabük Emniyet Müdürü Oktay Keskin, İstanbul’u Karadeniz’e bağlayan Kemikli rampalarında yapılan uygulama alanında gazetecilere yaptığı açıklamada vatandaşların Bayram nedeniyle heyecanlı ve ailelerine kavuşmak için yola çıktıklarını söyledi.
Sürücülerin uzun süreli yolculukları olduğunu ve en azından 5 -10 dakika sürücüleri oyalayıp çay ısmarlayıp vücutlarını dinlendirip uykularını açmak için çalışma yaptıklarını anlatan Kekin, “ Asıl amacımız kazaları engellemek. Sürücülerin uykularını açıp kazaların önüne geçmek için böyle bir çalışma yaptık. Sürücülere uyarıcı broşürler vererek uyarılarda bulunuyoruz. Kemikli rampaları İstanbul - Samsunu ana artel yolu ve yoğun bir trafiğin olduğu güzergah. Bizim kazaların en yoğun olduğu bölge burası olduğun en azından sürücüleri biraz dinlendirmek için bir çalışma yaptık” dedi.
Trafik ekipleri uygulamayı gece yarısı saatlerinde başlatıp sabahın ilk ışıklarına kadar sürerken, yapılan uygulama karşısında sürücüler de çok memnun olduklarını belirttiler.
Uygulamanın iyi olduğunu söyleyen sürücüler en azından biraz dinlenme şansı bulduklarını söylerken, bazı sürücüler ise trafik kuralı ihlal ettiklerini sandıklarından durdurulduklarını ancak çay ikramı karşısında şaşırdıklarını söylediler. Polis ekipleri tarafından çay molası için durdurulan bir sürücü ise yolda başka bir aracın kendisini tehdit ederek bıçak çektiğini söyleyerek polislerden yardım istedi. Bu sırada geçen aracın peşinden koşan sürücü ise ailesinin çok korktuğunu söyleyerek şikayetçi oldu. Oldukça tedirgin olduğu gözlemlenen sürücüye polis ekipleri çay ve kolonya ikramında bulunarak sakinleştirmeye çalıştı.
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2013, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48