TAHLİYE SONRASI İSTANBUL’DA İLK ZİYARET

TAHLİYE SONRASI İSTANBUL’DA İLK ZİYARET
gundemeregli.com-Ergenekon davasında tahliye olan Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, kurucusu olduğu Başkent Üniversitesi İstanbul Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret etti. Haberal’ın hastane çıkışında, basın danışmanı Mete Akyol ile arasındaki ilginç diyalog dikkat çekti.
Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden 5 Ağustos’ta tahliye olan CHP Zonguldak milletvekili Mehmet Haberal, kurucusu olduğu Başkent Üniversitesi İstanbul Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret etti. Beyaz önlüğünü giyen Haberal, önce doktorlar ve çalışanlarla bir toplantı gerçekleştirdi. Hastaları ziyaret eden Haberal, bir hastayı da muayene etti. Daha sonra yetkililer ile birlikte hastaneyi gezen Haberal, gözüne çarpan eksiklerin tamamlamaları için yetkililere talimat verdi. Yaklaşık 2 saat kadar hastanede kalan Haberal, çıkışta aracına doğru ilerlediği sırada basın danışmanı Mete Akyol ile ilginç bir diyalog yaşadı.
Aracına binmek üzere olan Haberal, çıktıkları hastaneyi kastederek, “Geri dönmüyoruz” dedi. Daha sonra esprili bir şekilde “Dönmüyoruz demeyin. Ben her an dönebilirim” diyen Haberal’a basın danışmanı Mete Akyol, “Mehmet Bey, nereye dönebilirsiniz? Anlamadım” dedi. Bunun üzerine Haberal, “Ameliyathaneye her an dönebilirim. Bunu herkes iyi bilsin. Zaten çıkmadım ki döneyim” şeklinde cevap verdi. Mete Akyol’un “Hocam ´dönebilirim´ deyince yanlış anladım” uyarısına Haberal “Yok. Affedersin. Çıkmadığım ameliyathaneye yeniden, bak hemen hazırlıyorlar. Transplantasyon yapacağım. Onu bil” diyerek karşılık verdi. Daha sonra Mete Akyol’u yanına çağıran Mehmet Haberal, “Kimse yanlış yorum yapmaya falan kalkmasın. Ne dedin sen? Bıraktığımız yerden, daha katlanmış şekilde başladık” diyerek otomobile bindi.
Haberal, daha sonra hastaneden ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2013, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48