TARİHİ BELLİ OLDU,KONAK SAHNE ALACAK

TARİHİ BELLİ OLDU,KONAK SAHNE ALACAK

Kdz Ereğli´de 24 Kasım 2013 günü 12.’si düzenlenecek olan Hamsi Festivali’nde Volkan Konak’ın sahne alacağı bildirildi.
Kdz. Ereğli ilçesinde ilki 2002 yılında gerçekleştirilen ve dünyanın en uzun mangalı rekorunu kırarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanan hamsi festivalinin bu yıl 12.sinin gerçekleştirileceği belirtildi. Festivalde bu yıl Volkan Konak’ın sahne alacağı ifade edildi. Volkan Konak konserinin sahil bandında bulunan Sarıkamış Deniz Şehitleri Anıtı’nın olduğu alanda gerçekleşeceği bildirildi.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık bu yılki hamsi festivalini 24 Kasım;’a denk getirerek, aynı gün öğretmenler gününde en güzel şekilde kutlayacaklarını ifade etti. Posbıyık konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kdz. Ereğli Belediyesi olarak, herkesin de malumu olduğu gibi, toplumun her kesiminin yanında olduğumuz gibi öğretmenlerimizin de yanlarınsa olmaya özen gösteriyoruz. 1923 yılında, dönemin zor şartları altında ve yoksunluklar içinde kurulan Cumhuriyet’in, kısa sayılabilecek bir zaman dilimi içinde ayağa kalkıp yürümeye başlamasında en önemli görevi öğretmenlerimiz üstlenmişti. Okuma-yazma oranının sınırlı olduğu o yıllarda hayatın her alanında insanları yetiştiren; Büyük Ata’nın çizdiği ‘uygar medeniyetler seviyesine yükselme’ ülküsünde sorumluluk yüklenen öğretmenlerimizin toplumumuza kattığı değerler yadsınamaz. Bugün de özelikle gözümüzü çevirdiğimiz uygar medeniyetleri birçok alanda yakalayıp hatta onları geçebildiysek bu başarıda en büyük pay ve emek öğretmenlerimizindir. Geçtiğimiz günlerde 90.yaşını kutladığımız aziz Cumhuriyetimizin günümüze kadar sağlam temeller üzerinde gelmesinde nasıl silinemez alın terleriniz varsa, yine Cumhuriyet, sizlerin yetiştirdiği gençlerin omuzlarında yükselmeye devam edecektir. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı olarak, bu onurlu vazifeyi ifa ettiğim yirmi yıla yakın zamandır her ortamda ve her dönemde öğretmenlerin yanında yer almaya; mutluluklarına, sevinçlerine, keder ve sıkıntılarına ortak olmaya gayret ettim. Ekibimle birlikte değerli öğretmenlerimizin Belediye’mizle paylaştıkları her talebi zamanında karşılamaya ve isteklerini yerine getirmeye özen gösterdim. Hayatımın son anına kadar da bu ilkemden asla ayrılmayacağımı herkesin bilmesini isterim. 24 Kasım Öğretmenler Günü, ömürlerini insan yetiştirmeye adayan öğretmenlerimiz için olduğu kadar bizler için de aynı değeri ve anlamı taşımaktadır. Her 24 Kasım’da öğretmenlerimizin mutluluğunu az da olsa pekiştirmek, bu mutluluklarına ortak olarak kendileri için bir şeyler yapabilmek hevesini her zaman yüreğimizde taşıdık. Bu yılki Hamsi Festivalimizi de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde yapmayı kararlaştırarak, öğretmenlerimizin de varlıklarıyla hem coşkumuzu hem de bu güzel günün anlamını zenginleştirmeyi amaçladık. Bu vesileyle de gerek bugün görevlerine devam eden gerekse de emekli olan bütün öğretmenlerimizi halkımızla birlikte Hamsi Festivali’nde beklediğimi ifade etmek istiyorum.”
Kdz. Ereğli Belediyesi’nden yapılan açıklamada hamsi festivaline Ankara GATA’da rehabilitasyon gören gazilerin de katılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2013, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48