Toplu iş sözleşmesi imza töreni gerçekleştirildi

Zonguldak Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imza töreni gerçekleştirildi.

Toplu iş sözleşmesi imza töreni gerçekleştirildi
 Zonguldak Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imza töreni gerçekleştirildi. 
Belediye Nikâh Salonu’nda gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesine; Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Belediye İş Sendikası Genel Sekreteri Nihat Ayçiçek, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Başkanı Ahmet Demirci, Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Atayan, belediye meclis üyeleri ve komisyon üyeleri katıldı.
İki yılı kapsayacak olan sözleşmede açılış konuşmasını yapan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir; sözleşmenin iki taraf için de olumlu yapılandırıldığı ve emeğe vermiş oldukları önemden bahsetti. Başkan Akdemir; “Çalışanlarımız arasındaki iş barışı bizler için çok önemlidir. İş barışımızı sağladığımız zaman hizmet de kazanmış oluyoruz. Üstlendiğimiz görevi halkımıza en iyi şekilde yerine getirmemiz gerekiyor ve bu da sizler sayesinde oluyor. Kardeşlik anlayışımız üst düzeyde olduğu sürece de barışı sağlarız. Sizler adına mücadele veriyoruz. Hem size hem de kurumumuz adına çalışıyoruz. İnşallah sizde mutlu olmuşsunuzdur. Sözleşmemiz hepimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in konuşmasının ardından sözü alan Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Atayan ise “Sözleşmemiz 2 yıllıktır ve 103 arkadaşımızı kapsamaktadır. Sözleşmemizi yaparken belediyemizi de düşündük, işçi kardeşlerimizi de düşündük. Sözleşmemiz gerçekten de olumlu oldu ve güzel bir süreç geçirdik. Bu sözleşmemiz belediyemize, sendikamıza ve işçi arkadaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu konuda her zaman bizlerin ve işçi kardeşlerimizin yanında olan Sayın Belediye Başkanımız Muharrem Akdemir’e de çok teşekkür etmek istiyorum.” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından imza töreni gerçekleştirildi.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2016, 07:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48