Tornavida ile yaralama davası devam ediyor

Zonguldak’ta iki grup arasında çıkan kavgada 22 yaşındaki genci tornavida ile yaralayan gencin yargılamasına devam edildi.

Tornavida ile yaralama davası devam ediyor
Zonguldak’ta iki grup arasında çıkan kavgada 22 yaşındaki genci tornavida ile yaralayan gencin yargılamasına devam edildi. 
Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Günhan D.’nin yanı sıra tutuksuz sanıklar Onur D., Levent Ç., Faruk Ö., Gökhan D., “katılan sanık” Yasin Umut Ş.’nin avukatı Havva Yılmaz ve taraf avukatları katıldı. Mahkemede “katılan sanık” olarak yer alan Yasin Umut Ş. ise tedavileri sürdüğü gerekçesiyle duruşmaya katılmadı. Duruşmada Yasin Umut Ş.nin tedavilerine ilişkin raporlar mahkeme heyetine sunuldu. Tutuklu sanık Günhan D. ise, “Mağdurum, tahliyemi talep ederim” dedi. 
Cumhuriyet Savcısı, gelen raporlar doğrultusunda Adli Tıp Kurumu’ndan yeniden rapor aldırılmasını, tutuklu sanık Günhan D.’nin üzerine atılı suç şüphesine dayanan suça öngörülen cezanın miktarı, cezanın olası etkileri dikkate alındığında kaçma şüphesinin devam ettiği, kuvvetli suç şüphesi bulunması nedeniyle tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.
Katılan sanık Yasin Umut Ş.’nin avukatı Havva Yılmaz, aleyhe olan hususları kabul etmediklerini belirtti. Mahkeme, katılan sanık Yasin Umut Ş.’nin duyu ve organlarından birinin işlevinin sürekli
zayıflaması ya da yitirilmesi, uzuv zaafı-uzuv tatili konusunda karar verilebilmesi için rapor düzenlemek üzere Adli Tıp Kurumu’na yazı yazılmasına karar verdi. Mahkeme, sanık Günhan D.’nin tutukluluğunun devamına karar vererek, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2014 yılında iki grup arasında çıkan kavgada Yasin Umut Ş. tornavida ile yaralanmış, olaydan sonra Günhan D. “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48