TSK´dan ihraç edildiler

TSK´dan ihraç edildiler

TSK´dan ihraç edildiler
Resmi Gazetede yayımlanan kanun hükmünde kararnameye göre FETÖ ile irtibatı olduğu belirlenen bin 389 askeri personel TSKdan ihraç edildi. Görev yeri Zonguldak 3. Jandarma Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanlığı olan Tuğgeneral Birol Şimşek ile yine görev yeri Zonguldak 3. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı Kurmay Başkanlığı olan Jandarma Kurmay Albay Kamil Günler de TSK ve Jandarma Genel Komutanlığı teşkilatından ihraç edilenler listesinde yer aldı.
Resmi Gazetede kanun hükmünde yayımlanan kararnameye göre bini aşkın askeri personel TSK ve Jandarma Genel Komutanlığından ihraç edildi. Kanun hükmünde kararnamede ihraca ilişkin şu ifadelere yer verildi:
Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen asker kişiler TSKden ve Jandarma Genel Komutanlığı teşkilatından çıkarılmıştır. Mahkumiyet kararı aranmaksızın, askeri rütbe ve memuriyetleri alınır ve bu kişiler yeniden TSK ve Jandarma Genel Komutanlığı teşkilatına kabul edilmezler. Bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemezler, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler.
Görev yeri Zonguldak 3. Jandarma Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanlığı olan Tuğgeneral Birol Şimşek ile yine görev yeri Zonguldak 3. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı Kurmay Başkanlığı olan Jandarma Kurmay Albay Kamil Günler de TSK ve Jandarma Genel Komutanlığı teşkilatından ihraç edilenler listesinde yer aldı.
Zonguldak Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınarak adliyeye çıkartılan Şimşek ile Günler, nöbetçi mahkemenin ardından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. FETÖ/PDYye yönelik soruşturmalar sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2016, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER