(TTK) tahlisiye ekipleri Karaman´a gidiyor

Karaman’da, su basan maden ocağında mahsur kalan 20 maden işçisi için Başbakanlık harekete geçerek Zonguldak’tan tahlisiye ekiplerinin bölgeye gitmesini istedi.

(TTK) tahlisiye ekipleri Karaman´a gidiyor
Karaman’da, su basan maden ocağında mahsur kalan 20 maden işçisi için Başbakanlık harekete geçerek Zonguldak’tan tahlisiye ekiplerinin bölgeye gitmesini istedi. Hazırlıklarını tamamlayan tahlisiye ekipleri Konya’ya gitmek üzere yola çıktı. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na ait Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tahlisiye ekipleri Karaman’daki maden ocağında mahsur kalan 20 işçi için hazırlıklarını tamamladı. Başbakanlık’ın talimatı ile iki otobüs hazırlandı. Kurtarma ekibi içerisinde 13 işçi, 7 teknik ekip yer alıyor.

Hazırlıklarını tamamladıktan sonra Tahlisiye İstasyonu’ndan yola çıkan ekibin başında TTK İş Güvenliği ve Eğitim Dairesi Başkanvekili Ahmet Sarıalioğlu bulunuyor. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sarıalioğlu, “Başbakanlık’tan madende mahsur kalan işçilerle ilgili talimat geldi. Talimat neticesinde bir ekip hazırladık. Kozlu Müessesesi Tahlisiye İstasyonu’ndan bir mühendis, bir nezaretçi toplam 15 kişi, bizim buradan da benim başkanlığımda 3 teknik elemanla beraber 20 kişi hareket ediyoruz. Olayı bilmiyoruz, net bir şey bilmiyoruz. Ağırlık yine Soma ekibi, tecrübeli ekip gidiyor. Bizim de, Kozlu’daki arkadaşlarda da ağırlık Soma’ya giden ekip. Polonya’ya gittiğimiz ekip aynı zamanda. Bütün kurumdaki herkes bu konuda tecrübelidir. Şu an hareketimiz Saltukova Havaalanı olacak. Uçakla Konya’ya gideceğiz, Konya’dan da iki helikopterle olayın yaşandığı bölgeye uçacağız” dedi.

Ekipte, 13 işçi ve 7 teknik eleman bulunuyor. Çaycuma ilçesindeki Saltukova Havaalanı’na hareket eden ekip, özel uçakla Konya’ya hareket edecek. Ekibin yer aldığı otobüsün yanı sıra malzemelerin yüklendiği bir teknik araç olmak üzere iki araç havaalanına gitti. 


Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2014, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48