TÜRKYILMAZ’DAN ALAPLI DERESİ TEŞEKKKÜRÜ

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Çevre Koruma Derneği Başkanı Oktay Türkyılmaz, DSİ tarafından Alaplı çayında başlatılan temizleme çalışmaları sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi.

TÜRKYILMAZ’DAN ALAPLI DERESİ TEŞEKKKÜRÜ
gundemeregli.com-Alaplı Çevre Koruma Derneği Başkanı Oktay Türkyılmaz, DSİ tarafından Alaplı çayında başlatılan temizleme çalışmalarını değerlendirdi.
Temizleme çalışma çalışmalarını sevindirici bir gelişme olarak nitelendiren Türkyılmaz, “ Yıllarca Alaplı çayının içerisinde oluşan fidanlık ve adacıkların temizleme çalışmasının başlaması ile ilgili önerilerimizi sunduk, çözüm için çare aranması gerektiğini haykırdık geç de olsa sesimizi duydular ve Alaplı çayının içinin temizleme çalışmaları başladı. Bizler dernek olarak yıllarca haykırıyoruz Alaplı çayının içerisinde adacıklar oluştu,orman oluştu olası bir sel felaketinde Alaplı büyük tehlike ile karşı karşıya diye seslendik haykırdık geçte olsa sesimiz duyuldu . dernek olarak şunu iddia ediyoruz. Alaplı köprüsünden başlayıp köprünün altı özellikle temizlenmelidir, hatta Mollabey Köyüne kadar temizlenmelidir. Şuan itibariyle başlayan temizlikte Alaplı köprüsünün altı yok eğer Alaplı köprüsünün altı temizlenmezse temizlemenin amacına ulaşamayacağını iddia ediyoruz. Alaplı ilk sel felaketinde çok büyük zarar görecektir, yapılan temizliğe Alaplı köprü altı kesin dahil edilmelidir. Bu vesile ile Alaplı çayının içinin temizlenmesi ile ,ilgili emeği geçen başta AK Parti Zonguldak Milletvekilimiz Köksal Toptan, Özcan Ulupınar ve Prof.Dr.Ercan Candan’a, Valimiz Erol Ayyıldız’a, Alaplı Kaymakamımız Yıldıray Malğaça,Ak Parti İl Başkanı Hamdi Uçar’a il yönetimine,AK Parti Alaplı ilçe Başkanı Faruk Çatutroğlu’na ve yönetim kuruluna, İl genel meclis üyelerine, Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal’a DSİ yetkililerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2013, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48