Turpçu, Ben parti içinde demokrasiyi savunmuş bir insanım

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili aday adayı Şerafettin Turpçu, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam ve CHP Gümeli Belde Başkanı Ramazan Akdeniz ile bir araya geldi.

Turpçu, Ben parti içinde demokrasiyi savunmuş bir insanım

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili aday adayı Şerafettin Turpçu, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam ve CHP Gümeli Belde Başkanı Ramazan Akdeniz ile bir araya geldi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’in de eşlik ettiği ziyarette konuşma yapan CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Şerafettin Turpçu, “7 Martta bir önseçim kararı aldık. Aynı bölgeden listeye sıralamaya girmesin diye de kontenjan koydu. Ben parti içinde demokrasiyi savunmuş bir insanım. Keşke iktidar veya iktidar ortağı olsaydık. İnşallah bu dönemde önseçim rüzgarıyla iktidara büyük ortak olmaya hazırlanıyoruz. Önseçim belli bir heyecan getirdi. 7 Marta doğruda bu daha da artacak. Üyelerimiz kendilerine değer verildiğini de görüyor. Bende bu doğrultuda aday adayıyım önseçimde 10500 üyemiz var. Bunların vereceği ortak akla ve adalete ben razıyım. Herkesin rıza göstermesini bekliyoruz. Kırgınlıkları en iyi giderecek ve partide birlikteliği sağlayacak yöntem budur. Biz bunu 30 senedir ilk defa yapıyoruz ama kardeş partiler bunu sürekli yapıyor. 10500 üyemize mektupta yazıyoruz. Düşüncelerimi mektupla da paylaşıyorum. Üyelerimizin takdiriyle paylaşılacak listeye de teşekkür ediyorum. AKP Alaplı’dan Çaycuma’ya kadar her yeri yaktı yıktı. Hükümetin kısmi başarılarının hiçbirini Zonguldak’ta yapamadılar. AKP’nin kalesi Zonguldak’ta bomboş. Biz o kaleye bu dönem çok gol atarız yeter ki birlik ve beraberlik içinde seçime gidelim. Türkiye’mizin durumu belli.

Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam ise konuşmasında AK Parti hükümetinin Cumhuriyet kazanımlarını her geçen gün yakıp yıktığını dile getirerek, “Cumhuriyet kazanımları her geçen gün yok ediliyor. Ondan dolayı var gücümüzle çalışmamız gerekiyor. Durum çok vahim. Delegesinden belediye başkanına kadar çok çalışmamız lazım. Bizim 12 belediyemiz var 3’ü 4’ü de zorlayacağımıza inanıyorum. Milletvekili aday adaylarımızın hepside bizim sevdiğimiz insanlar. Zonguldak ve Türkiye’de CHP’yi Allah’ın izniyle iktidara taşıyacağız” dedi.

Öte yandan Belde merkezindeki ziyaret sırasında diğer aday adayı Erol Sarıal ile karşılaşan Turpçu, Sarıal’a da önseçimde başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48