“Umut” bebek herkese Umut oldu

“Umut” bebek herkese Umut oldu

“Umut” bebek herkese Umut oldu
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 6 aylık iken 700 gram olarak dünyaya gelen ‘Umut’ bebek, kalbinde delik tespit edilmesi nedeniyle hava ambulansıyla sevk edildiği Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde hayata tutundu. 
Site Mahallesi Buldanlı sokakta ikamet eden Serap ve Yusuf Ziya Uzun çiftinin 700 gram ağırlığında prematüre doğan ve doktorların Yaşamaz dediği bebekleri, ambulans helikopterle sevk edildiği Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesinde hayata tutundu. 8 Haziran 2016 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde üçüncü çocuğunu dünyaya getiren ev hanımı 38 yaşındaki Serap Uzun, 6 aylık doğan, 700 gram ağırlığındaki erkek bebek, Başkent Üniversitesi Hastanesindeki tedavisinin ardından taburcu olarak memleketi Zonguldak’a getirildi. Evinin önünde mahalle halkı tarafından konfetilerle karşılanan Umut bebek, çevresindeki gülücükler dağıtırken anne Serap Uzun heyecandan kısa süreli baygınlık geçirdi. Umut bebeğin hayata dönmesi ailesi ve yakınları tarafından sevinç ile karşılanırken ailesi tarafından kapı önünde mahalle halkına çeşitli ikramlar dağıtıldı.
8 Haziran tarihinde Dünyaya gözlerini açan Umut bebeğin yaşama tutunma hikâyesini anlatan baba Yusuf Ziya Uzun, 1 kere kalbinden 3 kez de gözünden ameliyat olduğunu ifade ederek, “Çocuğumuz Bülent Ecevit Üniversitesi’nde 6 aylıkken acil doğum olarak 700 gram dünyaya geldi. 20 gün burada kaldık ve o süre zarfında kalbindeki delik kapanmadı. Kapanmayınca da burada yapılacak bir şey kalmadığını ve acilen Ankara’ya sevk edilmesi gerektiği söylendi. Sonrasında hava ambulansıyla Ankara Başkent Üniversitesi’ne sevk edildi ve orada hemen kalp ameliyatı yapıldı. Belli aralıklarla 3 seferde gözünden operasyonlar geçirdi. Orada bize ‘Çok umutlanmayın, her şeye hazırlıklı olun’ dediler. Hiç kimsenin umudu yoktu ama o ‘yaşayacağım’ dedi. Ankara’ya gittiğinde 612 gram ağırlığındaydı. Allah’ımıza şükürler olsun bu günleri gördük. Şuan 2 kilo 600 gram olarak memleketimize döndük. Kimse yaşamasına umut vermiyordu. Allah’tan umut kesilmezmiş. Şuan ki duygularımı anlatmakla bitiremem. Umut’a yaşam veren tüm doktorlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
Mahalle halkı Umut bebeğe büyük ilgi gösterirken, ev halkı tarafından hazırlanan ikramlardan dağıtıldı.
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2016, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48