Utku koleji tesislerini halka açtı

Utku koleji tesislerini halka açtı

Utku koleji tesislerini halka açtı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Özel Utku Koleji’nin, dev bütçeli yeni eğitim kampüsü ile birlikte hizmete açtığı Orçun Çataklı Sosyal Tesisleri’nden, veliler ile vatandaşların yararlanacağı bildirildi.

Özel Utku Koleji eğitim kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, Kavaklık Mahallesi Raşid Akman Sokak’ta kurulu Orçun Çataklı Sosyal Tesisleri tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, daha önce, ilçedeki gazetecilere verdiği ‘havuza girme’ sözünü bugün (21 Ocak) tuttuğunu söyledi.

ÇATAKLI DUYGULANDI, DUYGULANDIRDI…
Tesisin, Utku Koleji öğrenci velileri ile ilçe halkına açıldığını belirten Çataklı, “Utku Koleji, öğretmenler kuruluşu olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında elimizden eğitim adına gelen tüm gayretleri, Ereğli ve çevre halkı adına gerçekleştirdik. İsmini söylemekte zorlandığım tesisimizin, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Gazetecinin, tesis ismini söylemekte zorlanmasının nedenini sorması üzerine ise Çataklı, şu sözlerle konuştu:
“Tesis, aslında Utku Koleji ile bütünleşmiştir. Ancak, bir ismi yaşatmak için, yönetim kurulu arkadaşlarımdan bir istete bulundum, kabul ettiler. Oğlumun adıdır. O’nu, yıllar önce üniversite öğrencisi iken bir trafik kazasında kaybettik. O’nu yaşatmak için bu sosyal tesise O’nun adını verdik. Ereğli halkı ile birlikte O’nu yaşatmak istiyoruz. Ruhu şad olsun.”

YAPICI, TESİSİ ANLATTI
Sosyal Tesis Müdürü Burak Emrah Yapıcı da, tesis bünyesinde yarı olimpik yüzme havuzu, sauna ve buhar odaları, fitness ve jimnastik salonu, vitamin bar, kafeterya, konferans salonu ile uluslararası standartlarda bir spor salonu bulunduğunu söyledi. Ereğli ve bölgeye hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Yapıcı, şöyle dedi:
Yarı balkon türü kafeteryada oturan velilerimiz, çocuklarımız havuzda yüzerken, izleyebilecekler. Aynı zamanda özel yemekler, yaş günleri ve aile yemekleri için de havuz kafemiz hizmet verecektir. Tesisimizde ayrıca tatil günlerinde sabah kahvaltısı hizmeti de verilecektir.
Çok amaçlı konferans salonumuz 500 kişiliktir. Ses düzeni, ışıklandırma ve reji odası modern, son teknoloji ile donatılmıştır. Bu çok amaçlı salonda oturumlar, tiyatrolar, seminerler yapılabilir. Ayrıca resim, kitap gibi çeşitli sergiler için de elverişlidir.

SPOR SALONU, ULUSLARARASI STANDARTLARDA!
Spor salonumuz 1000 kişilik tribün kapasitesine sahip uluslararası standartlara sahiptir. Havalandırma, aydınlatma ve ısıtma-soğutma sistemi aynı şekilde teknolojiktir. Sportif karşılaşmalar için gerekli her türlü teknik donanım; cihazlar, takım odaları, hakem odaları, VIP bölümü de mevcuttur.

KİM, NASIL YARARLANABİLCEK?
Oto parkı da bulunan sosyal tesislerimiz haftanın 5 günü sabah saat 9.00 dan 17.30 ‘a kadar Utku Koleji Öğrencilerine tahsis edilmiştir. Bu saatler içinde çocuklarımız sınıf bazında yüzme eğitimi alacak, okul takımları antrenmanlarını yapacak, konferans salonunda sunum ve gösterilerini gerçekleştirecek ve beden eğitimi derslerini de spor salonumuzda yapacaklardır.
Akşam saat 18.00’den itibaren de sosyal tesisimizin bütün bölümleri misafirlerimize açılacaktır. Bu açık olan saatler belirlenmiş olan program kapsamında bayan seansı, bay seansı ve aile seansı olarak yapılacaktır.”

Utku Anadolu Lisesi müdürü Varol Hızal,Anasınıfı İlkokul Müdür Yardımcısı Güvenç Özveren,Ortaokul müdürü Hasan Koca,Ortaokul müdür Yardımcısı Yasin Topal ve Şirket ortaklarından Nazım Erdoğanın da hazır bulunduğu toplantı gazetecilere tesislerin gezdirilmesi ve havuza girilmesi ile devam etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2017, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48