Uysal: Belen sanayi sitesi’ni mağdur etmeyiz

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belen Sanayi Sitesi’ndeki esnaflarla bir araya geldi.

Uysal: Belen sanayi sitesi’ni mağdur etmeyiz
Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belen Sanayi Sitesi’ndeki esnaflarla bir araya geldi. Sanayi sitesinin yıkanması, tır park alanında yaşanan sorunlar, bazı bloklarda öne çıkan kanalizasyon sorunların çözümü gibi sorunları dinleyerek çözümü için ilgili daire müdürlerine talimat veren Başkan Uysal, asfalt konusuna da açıklık getirdi.

Başkan Uysal, Belen Sanayi Sitesi’ndeki Sanayi Yönetimi ve esnaflarla bir araya geldi. Son belediye meclis toplantısındaki asfalt tartışmasını tüm esnafların unutmasını isteyen Başkan Uysal, öncelikle diğer sorunları dinledi.

SANAYİ SİTESİ ESNAFINI MAĞDUR ETMEYİZ

Esnafların bazı bloklarda yaşanılan kanalizasyon, tır park alanı, kot farklarından kaynaklı gider sorunları ve hem esnafı hem de müşterileri rahatsız eden toz gibi öne çıkan sorunlarını dinleyen ve anında ilgili birim amirlerine çözümleri için talimat veren Uysal, “Biz sanayi sitesi esnafını mağdur etmeyiz. Potbaşı’ndaki şantiyelerimizi kısa sürede buraya taşıyacağız. Bu gerçekleştiğinde burası cazibe merkezi olacak. Belediye personelimiz ve sizler iç içe olacaksınız” dedi.

ESNAF: BİZİM TEPKİMİZ YANLIŞTI

Başkan Uysal’ın ziyaretinde konuşan ve 2001’de kurulan sanayi sitesine en son 2004’te soğuk asfaltı döküldüğüne vurgu yapan bir sanayi esnafı, belediye meclisinde yaşanan tartışmanın yanlışlığına değindi. Uysal’a, “Başkanım o tepkinin yanlış olduğuna dair biz toplantı sonrası tartıştık. Siz yapmayacağım demediniz. En son 11 yıl önce soğuk asfalt dökülen sanayi sitesi sizin birinci yılınızda sizden böyle bir talepte bulundu. İnanıyorum ki bu yıl olmasa da seneye bu sorunu çözeceksiniz” dedi.

UYSAL: BEN SÖZ VERDİMMİ TUTARIM

Sanayi Sitesindeki konuşmasında belediye meclisindeki tartışmaları tüm esnafların unutmasını isteyen Uysal, “Bu yıl 21 kilometre asfalt dökeceğiz. Sizlerin talepleri bizler için elbette önemli. Siz derseniz ki Kocaali’ye, Karı Tarlasına, Müftü ve Bölücek Mahallelerine dökmeyin. Buraya dökelim, o zaman tamam derim. Ben nasıl olsa bu asfaltı dökeceğim. ” dedi.

Uysal kısa vadede sanayi içinde oluşan çukurların beton dökülerek kapatılacağını, gelecek yıl bir program dâhilinde gereken çalışmanın yapılacağını söyledi.

UYSAL BİR AKŞAMDA 4 MAHALLEYİ GEZDİ

Başkan Uysal Belen Sanayi Sitesi’nin yanı sıra 4 ayrı mahalleye giderek mahalle muhtarları ve meclis üyelerinin de katılımıyla sohbet toplantıları yaptı. Uzunmehmet, Kıyıcak, Göktepe ve Dağlar’da mahalle sakinleriyle bir araya gelen Uysal, mahallerde bu zamana kadar yapılanları anlatıp, istek ve şikâyetleri dinledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 13:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
objektif hamza
objektif hamza - 8 yıl Önce

----tepkimiz yanlış diyen vatandaş 1 kişidir. kendiadına der.oda iktidar partilidir. sebep odur.
----uysal; 18 şubat 2014 tarihli gazetelerde seçim öncesi bu sıkıntıları haber yaptırmıştır.
----çözülen sorunlar küçğk sorunlardır. sitenin kendi otoparkının açılması bir bloktaki kanalizasyon sorunu. ASIL SORUN ASFALTTIR. ONUDA 2015 DE DÖKMEM 2016 DA DA BİR SOKAĞI DÖKERİM DEMİŞTİR. YANİ SIKINTI LAR ÇÖZÜLMEMİŞTİR.SIKINTILAR DİNLENMİŞTİR. O KADAR......TOZ SIKONTISI VAR ODA ASFALT OLMADIĞINDAN DIR.

BİRDE İNSANLARA YOK MAHALLELERE DÖKME DERSENİZ BURAYA DÖKERİM DİYOR. O VEBALİ ESNAFA YÜKLEMEK YANLIŞTIR.

hüseyin keskinciler
hüseyin keskinciler - 8 yıl Önce

BAŞKAN İNSANLAR NET CÜMLELER DUYMAK İSTİYOR. TAM OLARAK NE ZAMAN ASFALT DÖKÜLECEK SORUSUNA DÖRT PARAGRAF CEVAP YERİNE 4 HANELİ BİR SAYI YETERLİDİR.

aşağıdakigibi sayılar 2016-2017 -2023 vb.

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48