Uysal´a plaket

‘İmam Hatip Liselilerin İman ve Özgürlük Mücadelesi’ konulu konferansına katılan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İmam Hatiplilere iki okul müjdesi verdi.

Uysal´a plaket

İmam Hatip Liselilerin İman ve Özgürlük Mücadelesi’ konulu konferansına katılan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İmam Hatiplilere iki okul müjdesi verdi. Ayrıca Başkan Uysal’a İmam Hatiplilere verdiği destekten dolayı plaket verildi.

Önder Onursal Başkanı İbrahim Solmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa, Başkan Uysal’ın yanı sıra İlçe Müftüsü Recai Albayrak, Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, bazı Belediye Meclis Üyeleri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve İmam Hatip’li öğrenciler katıldı.

Konferansta konuşan Başkan Uysal, İmam Hatiplilerin önceki dönemlerde baskı altında zor şartlarda okumaya çalıştığını vurgulayarak, “Biz de Karadeniz Ereğli Belediyesi olarak İmam Hatiplileri önemsiyoruz. Bu önemi de şehrimize yapılacak olan 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu ve 32 derslikli İmam Hatip Lisesi ile gösteriyoruz.

Ereğli’nin Sosyete Pazarı arkasındaki mevkide yapılması planlanan İmam Hatip Orta Okulu’nun ihalesi yapıldı. Bizden yol istediler. Biz belediye olarak 2 gün içinde yolunu açtık. Biz belediye olarak bu konuda gerek merdiven gerek yol, gerekse çevre düzenlemesi gibi işlerde bizden ne isteniyorsa yapacağız.

Bunun yanında ilçeye yapılacak olan İmam Hatip Lisesi için askı süresi bitti, Allah’ın izni ile tapusunu veriyoruz. Belediye olarak hukuksal olarak üzerimize düşen her şeyi yapıyoruz. İlerleyen günlerde bunun müjdesini bu işin asıl sahibi olan Sayın Milletvekilimiz Ercan Candan verecektir. O Ankara’dan bizde buradan uğraşıyoruz. Bu iş bitmiştir. Ereğli’ye hayırlı uğurlu olsun. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

Başkan Uysal’ın verdiği bu iki müjdenin Kdz. Ereğli İmam Hatip camiası için son derece olumlu olduğunu ve bu haberden çok keyifli olduğunu belirten Önder Onursal Başkanı İbrahim Solmaz’da, Ereğli’ye ihtiyaç halinde başka İmam Hatiplilerde yapılmasını istedi. Solmaz bu müjde için Başkan Uysal’a teşekkür etti.

Öte yandan Başkan Uysal’ın plaketini Kdz. Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkanı İlyas Yaşar, verirken Başkan Uysal’da Önder Onursal Başkanı İbrahim Sönmez’e bir konferansından dolayı bir plaket verdi. İmam Hatiplerin kutlu yürüyüşü hayırlı olsun diyen’ İlçe Müftüsü Albayrak’a da plaketini İlçe Başkanı Çakır verdi.

Önder Başkanı Solmaz ile bir süre sohbet eden Başkan Uysal, Solmaz’a Ereğli’ye gelişinin anısına ilçeyi temsil eden hediyeler verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2014, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48