UYSAL;TERMİNAL İNŞAATI VE AVM BİNASINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

UYSAL;TERMİNAL İNŞAATI VE AVM BİNASINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

gundemeregli.com-Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr. Hüseyin Uysal, Terminal inşaatı ve AVM binasında incelemelerde bulundu. “ Yeni Terminal binasını en geç Eylül ayı sonunda teslim almayı, gerekli çalışmaların yapılmasıyla birlikte mevcut terminali kısa sürede yeni yerine taşımayı hedefliyoruz. diyen Uysal, kaba inşaatı tamamlanan AVM binasının çevre düzenlemesi, tesisat ve ince işlerinin kısa sürede bitirileceğini ve belediyenin en geç Eylül ayında yeni binada hizmet vermeye başlanacağını söyledi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr. Hüseyin Uysal,Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago ile birlikte Terminal inşaatı ve Belediye´nin taşınacağı Beyçayırı Stadı’nın yanındaki AVM binasında incelemelerde bulundu. Fen İşleri Müdürü Oguz Cömert ve firma yetkilerinden bilgiler alan Uysal, kaba inşaatı ve alt yapısı biten Yeni Terminalin çevre düzenleme, iç dizayn ve boya işlemlerinin hızlandırılmasını istedi. Terminal binasında işin 2015 yılı Mart ayında bitirilmesinin öngörüldüğünü ancak, bu tarihi Eylül 2014´e çektiklerini söyleyen Uysal, A blok 2, B Blok 3 kattan oluşuyor. 14 adet gişe ofisi,244 kişilik yolcu bekleme yeri, otopark ve 2 bloğu birbirine bağlayan iç yaya geçiş çelik asma köprüyü de bünyesinde barındıran Yeni Terminal binasını en geç Eylül ayı başında teslim almayı ve gerekli çalışmaların yapılmasıyla birlikte mevcut terminali yeni yerine taşımayı hedefliyoruz.dedi.

YENİ BİNAYA EYLÜL AYINDA GEÇİLİYOR

Belediye´nin taşınacağı Beyçayırı Stadı’nın yanındaki AVM binasında da incelemelerde bulunan Uysal, burada da yetkililerden bilgiler aldı. Belediyenin dağınık vaziyette olan tüm birimlerinin söz konusu binada birleşeceğini ve böylece, daha etkili, huzurlu bir ortam ve birliktelik sağlanacağını ve bununda daha koordineli bir çalışmayı beraberinde getireceğine vurgu yapan Uysal, Bu taşınma bize kablo maliyetleri dışında ek gider getirmeyecek. Eski ekipmanlarımızı aynen yeni binamıza taşıyacağız. Belediyeye ait olan ve yeni AVM´ye geçince boşalacak olan 3 bina ise kamu kurumlarına veya özel sektöre kiralanacak, buralardan gelen kira gelirleri ise yatırımlarımızda kullanacağız.dedi.

Uysal, kaba inşaatı tamamlanan binanın çevre düzenlemesi, tesisat ve ince işlerinin kısa sürede bitirilmesinin hedeflendiğini en geç Eylül ayında yeni binada hizmet vermeye başlanacağını da dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48