UZUN´DAN İSTİFA ÇAĞRISI

UZUN´DAN İSTİFA ÇAĞRISI

gundemeregli.com-AK Parti Zonguldak Eski İl Başkanı Celil Uzun ve Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar arasındaki tartışma büyümeye devam ediyor.

Eski İl Başkanı Celil Uzun, Uçar’ın Zonguldak’ta seçim mağlubiyetini kapatmak için, Ereğli de kazanılan seçimi itibarsızlaştırmak için çalıştığını dile getirerek, Yaptığı provokasyon haberler ile Ereğli’de özveri ile çalışan arkadaşları birbirine düşürmek istediğini ve Bir de başka bir gerekçe göstererek MHP ‘nin çok çalıştığını söylediğini belirterek, Başkan komik olma, onlar çalışırken sen neredeydin adama sormazlar mı” dedi.

Uzun,” Sayın İl Başkanının gerçek dışı ve komik beyanlarının sebebi sanırım seçim kaybı ve sözde gazeteci olan özel kalem müdürünün yanlış yönlendirmeleri olduğunu dile getirerek yaptığı yazılı açıklama şu şekilde;

“Biliyorsunuz kılavuzu karga olan herkes zor durumda kalır. Hem bizi çalışmamakla suçluyor hem de Alaplı da, Ereğli de mitinglerde çalıştığımızı söylüyor. Geçen dönem adaydan dolayı gazetelerdeki beyanı ile adaya çalışmayarak ihanetini gizleyen bir kişi şimdi kalkmış birilerini suçluyor.Sen asıl kaybettiğin seçimin hesabını ver.Sen asıl başbakana küfür eden adamı listeye nasıl yazdığının hesabını ver.Hala daha adamı partiden ihraç edemiyorsun .Bizim seçimleri kazandığımız dönemde ilçe başkanı olduğunu söylüyorsun.Keramet sende idiyse iki dönem seçim kazanıp rüştünü ispat etseydin de biz de görseydik başkan.

BİZİM DİBE VURDUĞUMUZU SÖYLÜYOR

Bizim dibe vurduğumuzu söylüyor.Bir aynaya bak .Ben senin bütün engellemelerine rağmen temayülde şimdi ki milletvekillerin de olduğu listeden birinci çıkmış bir adamım.Sana 22 adet kazanılmış belediye bıraktım.Sen bu sayıyı 11’e düşürdün. Şimdi soruyorum sen mi dibe vurdun ben mi dibe vurdum. Genel merkezi yumuşatmak için de aday olmayacağını söylüyorsun. Artık inisiyatifini de kaybettin ve bunu yakın zamanda hep birlikte göreceğiz.

ZONGULDAK´TA TEKRAR ÜZÜLECEĞİZ

Benim tek üzüntüm sayın başkanla Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gidersek Zonguldak ta tekrar üzüleceğiz. Bu yüzden ben İl Başkanını partiye daha fazla zarar vermemesi için istifaya çağırıyorum. Benim İl Başkanı olmak için hiçbir çabam yoktur. Ben para için İl Başkanlığı yapmam. Geçmişte de bu böyle oldu. Hiç bir devlet ve belediye ihalelerine girmedim. Cebimden 1,5 milyon partim için para harcadım. Zonguldak ta kimseye borcum yoktur. Beni böyle göstermek isteyenler önce bana olan borçlarını ödesinler.

BELEDİYEDEN EN UFAK BANA VERİLMİŞ BİR MENFAAT YOKTUR

Zonguldak ta 2300 adet kat karşılığı daire yaptım ve teslim ettim. Son işim de kat karşılığıdır. Belediyeden alınmış en ufak bana özel verilmiş bir menfaat yoktur. Yeri ben belediyeden almadım.Bu projede kat karşılığıdır.Zonguldak’a yapılan en büyük konut projesidir. Ağustos ayında da daire sahiplerine teslim edilecektir. Eğer başkan kılavuzu tarafından yönlendirme ile bütün akçeli işlerle bizi vuracağını sanıyorsa yanılıyor. En büyük zararı da kendisi görecektir. Her şey ortadadır.

GÖREVİM OLMADIĞI HALDE MADDİ MANEVİ PARTİMİ DESTEKLEDİM

Görevim olmadığı halde maddi manevi partimi destekledim. Acaba Sayın İl Başkanı kendi cebinden seçimde ne harcadı açıklasın da bir karşılaştıralım. Şimdi Zonguldak ta seçim mağlubiyetini kapatmak için, Ereğli de kazanılan seçimi itibarsızlaştırmak için çalışmaktadır. Milletvekillerinin, İlçe Başkanının, Belediye Başkanının sanki hiçbir katkısı yokmuş da seçimi sendika kazanmış gibi bir hava yaratmaktadır. Orada seçim başkanın Zonguldak ta yapamadığı birlik beraberliğin sağlanması ile kazanılmıştır.

BURDUR TEŞKİLATI GİBİ İSTİFA EDİN

Yaptığı provakasyon haberler ile Ereğli’de özveri ile çalışan arkadaşları birbirine düşürmek istemektedir. Bir de başka bir gerekçe göstererek MHP ‘nin çok çalıştığını söylüyor. Başkan komik olma, onlar çalışırken sen neredeydin adama sormazlar mı? Ayrıca, bir de başkanın varlığı ile yokluğu belli olmayan ve kendi yönetimini yapamayan yavrusu çıkmış, o da bir şeyler söylüyor. Başkan öyle listeye akrabalar yazılarak seçimler kazanılmaz. Sen otur benden sonra hiçbir seçimi merkezde kazanamamışsın ona yan ve sebebini araştır ve bir an önce Burdur teşkilatı gibi istifa edin. Onlar seçimi kazanamadılar ve onurlu bir şekilde gittiler.Darısı bunu görebilecek olanlara ”dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2014, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48