Vali Ali Kaban incelemelerde bulundu

Vali Ali Kaban incelemelerde bulundu

Vali Ali Kaban incelemelerde bulundu
Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde yapımına başlanan ilçe emniyet müdürlüğü ve il emniyet müdürlüğü ek hizmet binasının inşaatında incelemelerde bulunuldu. 
Zonguldak Valisi Ali Kaban; beraberinde Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi ve protokol üyeleri ile birlikte Milli Egemenlik Caddesi üzerinde yapımına başlanan Kozlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet binasının çalışmalarını yerinde inceledi.
İnşaat firmasının adak kesimi ile devam eden inceleme programında İl Emniyet Müdürü Osman Ak, hayata geçecek olan proje hakkında bilgi verdi. Dokuz katlı hizmet binasının İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yanı sıra İl Emniyet Müdürlüğü’ne de katkı sağlayacağını ifade eden Ak, şöyle dedi:
“Dokuz katlı bir hizmet binamız, Kozlu ilçe emniyet müdürlüğü, polis merkezi amirliği ayrıca 4 katlı da ilave emniyet müdürlüğü ek hizmet binası içerisinde bulunuyor. Bu yıl yatırım programına alındı. İl Özel İdaresi vasıtasıyla ihalesi yapıldı. Yer teslimi yaptık. İnşallah kısa sürede tamamlanacak. Hem Kozlu’da hem de İl Emniyet Müdürlüğü’müzdeki hizmet binasındaki eksiklikleri gidereceğimiz güzel bir bina olacak. 15-20 gün sonra güzel bir temel atma töreniyle birlikte burada bir açılış yapacağız.”
15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan başarısız darbe girişimine de dikkat çeken Zonguldak Valisi Ali Kaban ise güvenlik güçlerinin önemli bir birimi olan emniyetin ihtiyaçlarının karşılanmasının bir esas olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:
“Gerek Kozlu ilçemiz gerekse Kilimli ilçemiz bu anlamda bir eksiklik yaşıyordu. O eksikliği giderme adına aynı zamanda Kozlu’nun merkez ile olan yakın bağlantısından dolayı İl Emniyet Müdürlüğü’nün ek binası olmak üzere böyle bir yapıya ihtiyaç vardı. Tabii son dönemdeki yaşadığımız süreçte de dikkat çekmiştir. Bizim güvenlik güçlerimizin hiçbir şekilde devletimizin temel amaçlarıyla bu güne kadar geldiği ve gitmekte olduğu yön itibariyle hiçbir ayrısı gayrısı yoktur. Biz bunu Zonguldak’ta 15 Temmuz’da da tüm güvenliğe bakan birimler olarak hem yaşadık, hem yaşattık. O anlamda hakikaten biz de bu kalkışma 15 dakika sürdü. Valilik konağında toplandık. Sabaha kadar bütün sistemi arkadaşlarımızla birlikte idare ettik. İşte o güvenlik güçlerimizin önemli bir birimi olarak emniyetimizin ihtiyaçlarının karşılanması bir esastır. Bu esas olan ihtiyaç karşılama sürecinin bir parçası olarak bu gün de bir araya geldik.”
800 günde bitmesi beklenen hizmet binasının 5 milyon 661 bin lirayla ihale edildiği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48