Vatandaşlar Arife gününde mezarlıklara akın etti

Vatandaşlar Arife gününde mezarlıklara akın etti

Vatandaşlar Arife gününde mezarlıklara akın etti
Kdz.Ereğli Belediyesi tarafından şehir mezarlığında Kurban Bayramı Arifesinde  mevlid programı düzenlendi.Kdz. Ereğli Şehir Mezarlığı’nda düzenlenen Mevlid-i Şerif programına Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli Müftüsü Recai Albayrak, Ak Parti Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır, önceki dönem milletvekili Fazlı Erdoğan, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş. Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan programda Ereğli’de ki camilerde görevli imam hatipler tarafından Mevlid-i Şerif ve ilahilerin seslendirildi.Şehir Mezarlığı’ndaki programda vatandaşlara hitap eden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 15 Temmuz darbe girişimine dikkat çekerek, ülkemizin bir daha böyle karanlık günler yaşamamasını temenni etti. Uysal konuşmasında “Bugün Allah a şükürler olsun ki bir mübarek bayrama daha bizleri kavuşturdu. Bir kurban bayramı arifesinde yine Rabbim e hamdu senalar ediyorum. Kurban bayramı sizlerin de dediği gibi cömertliktir, paylaşmadır, kaynaşmadır, dayanışmadır. Bu Kurban bayramınızı kutluyorum. Başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Bizler İsmaili kaybetmeden İbrahim olunamayacağını, kaynaşmadan kardeş olunamayacağını bilen medeniyetlerden geliyoruz. Bu yüzden özellikle mübarek Ramazan bayramından sonra 15 Temmuz gecesi bir hain kalkışma yaşadık. Yüce Rabbim inşallah böyle karanlık günler böyle karanlık geceler bir daha bizlere göstermez. Ancak o geceden sonra bizim ülkemiz sizlerin de takip ettiği gibi çok daha güçlüyüz. Ekonomi de bozulmadı. Çalışmalarımız da bozulmadı. Hayat aynı şekilde devam ediyor. Demek ki ne kadar güçlü bir ülkeyiz. Rabbim sevdiklerinizle, ailenizle, yakınlarınızla inşallah uzun yıllar birlikte geçirirsiniz diyorum dedi.
Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından Kdz. Ereğli İlçe Müftüsü Recai Albayrak tarafından dua yapıldı. Programda Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından mezarlıklara ziyarete gelen vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.
 
KOCAALİ MAHALLESİNDE VATANDAŞLAR MEZARLIĞA AKIN ETTİ
 
Öte yandan İlçeye bağlı Kocaali Mahallesinde Vatandaşlar arife gününde Mezarlıklara akın etti.Kocaali Mahallesi Köy Mezarlığındaki programa Kocaali Mahallesi Muhtarı Murat Uslu ,İmam-Hatipler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Camii-İmam Hatipleri  tarafından okunan Kuranı Kerim ve yapılan duaların ardından, Vatandaşlar aile mezarlıklarına geçerek dua okuyup mezarları temizlediler.Kocaali Mahallesi Muhtarı Murat Uslu,Her bayram olduğu gibi bu bayramda vafat eden yakınlarımız için Cami İmam-Hatiplerimiz tarafından Mahalle mezarlığımızda  Kuranı kerim okundu ve Dualar ettik,Bayramlardaki ilk işimiz mezarlığa gelmek,vefat eden yakınlarımızı ziyaret ederek onlara dualar ediyoruz,onların yoklukları her zaman hissediliyordedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2016, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48