Verem Savaş´tan 100 aileye kumanya yardımı

Verem Savaş´tan 100 aileye kumanya yardımı

Verem Savaş´tan 100 aileye kumanya yardımı
 Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan Ramazan ayı münasebetiyle maddi durumu iyi olmayan ailelere gıda yardımında bulundu. 
Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmekten dolayı çok büyük bir mutluluk yaşadığını söyledi. Ramazan ayının başından bu yana tespit ettikleri ihtiyaç sahibi 100 aileye 1 ay boyunca tüm mutfak ihtiyacı karşılanacak şekilde kumanya yardımı yaptıklarını anlatan Erdoğan “Bu bir gönül ve sevda işi. Ben 40 yılı aşkındır Ereğli ve Alaplı’nın köylerinde veremle mücadele ediyorum. 40 yıl önce kimi zaman yalın ayak ilaç taşıdığım en ücra köydeki hastalara, şimdi teknolojinin de gelişmesi ile Verem Tarama aracımızla gidiyor. Mini bir hastaneyi devlet-millet işbirliği çerçevesinde halkımızın ayağına götürüyor. Mücadelemiz elbette sadece verem hastalığı değil. Biz bu köyleri gezerken orada yoksulluk çeken, maddi durumu iyi olmayan, fakir, dul yâda yetim aileleri de görüyoruz. Bunlara kayıtsız kalmamız mümkün değil. Biraz kendi imkânlarımız birazda konuya duyarlı işadamlarımızın katkıları ile yardımlarımızı yapıyoruz. Ve bu işi sadece bu Ramazan ayında değil her Ramazan ayında yapıyoruz. Allah nasip ederse son nefesimizi verene, gücümüz, kuvvetimiz yetene kadarda ihtiyaç sahibi ailelerden alimizi ayağımızı çekmeyeceğiz. Onların hep yanında olmaya çalışacağız” dedi.
Erdoğan yardımların dolayı TATSAN Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tatlıbaş ile YARKİM Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şengönül’e teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 06:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48