YAZICIOĞLU’NDAN MUHTEŞEM SÜNNET DÜĞÜNÜ

Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Yazıcıoğlu, bir süre önce sünnet olan oğlu Ataman Yazıcıoğlu için, görkemli bir sünnet düğünü düzenledi.

YAZICIOĞLU’NDAN MUHTEŞEM SÜNNET DÜĞÜNÜ
gundemeregli.com
-Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Yazıcıoğlu, bir süre önce sünnet olan oğlu Ataman Yazıcıoğlu için, görkemli bir sünnet düğünü düzenledi.
Minik Ataman, kendisi için ilçeye getirtilen Mehteran Takımı eşliğinde, at üzerinde şehir turu yaptı. Mehteran ekibi, saat 14.00’da Devrim Bulvarı üzerine geldiğinde mini bir konser verdi. Çevredeki bazı vatandaşlar, konseri cep telefonuna kaydetti.
 
SÜNNET EĞLEMNCESİ GÜNBOYU SÜRDÜ
 
İşadamı İsmet Yazıcıoğlu, oğlu için hazırladığı sünnet eğlencesi gün boyu sürdü. Akşam, konvoy eşliğinde Gülüç Büyük Anadolu Hotel’e kendisi için özel hazırlatılan sünnet aracı ile Dedesi İsmail Yazıcıoğlu ve arkadaşları ile gelen minik Ataman oldukça heyecanlı görünüyordu.
salona yine mehteran takımı eşliğinde giren Ataman Yazıcıoğlu, 4 kişi tarafından kendisi için hazırlanan temsili tahtın üzerinde davetlilerin oturduğu masaları gezdi.
Osmanlı İmparatorluğu döneminde, padişahın şehzadelerinin sünnet düğünlerinde uyguladığı ‘altın atma’ geleneğinin mütevazı benzeri bu düğünde de yaşatıldı. Minik Ataman, bir yüzünde Ayetel Kürsi suresinin yazdığı diğer yüzünde de padişah turasının olduğu temsili Osmanlı Altın’ı davetlilerin oturduğu masalara fırlattı.

SEMAH GÖSTERİSİ İLGİYLE İZLENDİ
 
Yerel sanatçıların sahne alması öncesinde Sakarya ilinden gelen Galata Mevlevileri Semazenleri’nin semah gösterisi, ilgiyle izlendi.Yazıcıoğlu Yönetim Kurulu üyeleri İlhan,İrfan ,İhsan ,Mustafa islam ve İsmet Yazıcıoğlu Davetlilerle tek tek ilgilenirken,Baba ismet Yazıcıoğlu ise  her babanın kendine göre istek ve heyecanları olduğunu ifade ederek, “Rabbim herkese böyle güzel günleri nasip etsin. Allah, inşallah devletine, milletine, İslam’a uygun bir şekilde yetiştirmeyi de müyesser eylesin inşallah” diye konuştu.
Akşamın ilerleyen saatlerine kadar devam eden görkemli düğün törenine, iş ve siyaset dünyasından çok sayıda tanınmış sima katıldı.
Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2014, 06:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48