Yeni hizmet binasını tanıttı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vekili Mustafa Özmen 69 Ambarlar mevkiinde yapılacak olan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Hizmet Binası Projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeni hizmet binasını tanıttı
 Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vekili Mustafa Özmen 69 Ambarlar mevkiinde yapılacak olan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Hizmet Binası Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. 
69 Ambarlar mevkinde yapılacak olan yeni hizmet binası hakkında bir takım açıklamalarda bulunan Çevre Ve Şehircilik İl Müdürü Vekili Mustafa Özmen, yeni yapılacak olan hizmet binasının vatandaşların kamu hizmetine erişimi ve ulaşılabilirliği bakımından elverişli olacak şekilde planlandığını belirtti. 
2016 Yılı içerisinde yeni hizmet binasının inşasına başlanılacak olduğunu belirten Özmen, “69 Ambarlar mevkiinde yapılacak olan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hizmet binası, vatandaşlarımızın kamu hizmetine erişimi ve ulaşılabilirliği bakımından elverişli olacak biçimde planlanmıştır. Yaklaşık 4000 m2’lik alan içerisinde 6 katlı ve ortalama 4500 m2’lik kapalı alana sahip olacak yapının yer aldığı alanda azami oranda yeşil alan kazanımı sağlanmıştır. Açık otopark alanları bu alan içerisinde düzenlemiştir. Yapıda malzeme laboratuvarı ile 115 kişilik bir konferans salonu da bulunmaktadır. Batı Karadeniz Bölümünün yerel mimari unsurlarından izler taşıyan yapının mekânsal organizasyonu; fonksiyonlara göre gruplandırılan hacimlerin, gerektiğinde birbirinden ayrışık olabilme gerektiğinde ise birbiriyle ilişki kurabilme kabiliyetini kullanıcılarına seçenek olarak sunabilmektedir. Vatandaşlarımız için işlevsellik ve azami yeşil alan kriterlerini temel alarak tasarlanan hizmet binasının proje tutarı 2016 yılı yatırım programına alınarak avan projesi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde hazırlanmıştır. Uygulama projelerinin Hizmet Alımı Yönetmeliğine göre ihalesi yapılıp onaylanmasına müteakip 2016 yılı içinde yapım ihalesi gerçekleştirilerek inşasına başlanacaktır” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2016, 06:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48