Yolların bozuk olması nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor

Yolların bozuk olması nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor

Yolların bozuk olması nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor
Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Hasbeyler Köyü’nün bazı mahallelerine yolların aşırı derecede bozulması nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor. 
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Hasbeyler Köyü’nün özellikle Bıdaklar Mahallesi’ne giden yolun aşırı derece bozuk olması araç sürücüleri ve köyde yaşayan vatandaşların tepkisine neden oluyor. Hasbeyler Köyü sakinleri Bıdaklar Mahallesi’ne giden yaklaşık 2-3 kilometrelik yolun asfaltının 2001 yılında yapıldığını ve o günden bu yana hiç bakımı yapılmadığını ifade etti. Köy sakinleri “15 yıl önce 2-3 kilometrelik yolumuz asfalt yapıldı. Ancak zaman içerisinde yolumuz bozuldu. Özellikle yağmur giderlerinin yapılmayışı nedeniyle yola akan sular asfaltın bozulmasına neden oldu. Özellikle son bir senedir araçlarımızla Bıdaklar Mahallesi’ne ulaşım güçlükle sağlanıyor. Şikâyetlerimiz ilettiğimizde her seferinde ‘Seneye programa alınacak’ deniyor. Ancak o seneler bir türlü bitmiyor. Devletimizin buraya yeniden asfalt dökme imkanı yoksa en azından bazı bölümlerde derinliği 30-40 santime varan çukurları kapatsınlar, geçicide olsa bakımını yapsınlar. Başta Zonguldak Valimiz Sayın Ali Kaban olmak üzere, Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, bölge milletvekillerimiz, AK Parti il ve ilçe başkanlarımız, il genel meclisi üyelerimiz ve özel idare yetkililerinden sesimize kulak vermelerini istiyoruz. Bu kötü koşullar bizlere reva görülmemeli. Çukurlardan dolayı sürekli araçlarımızın altları vuruyor, lastiklerimiz patlıyor” dedi.
Hasbeyler Köyü sakinleri 15 yıldır hizmet alamadıkları köy hizmetleri yetkililerini köylerine davet ederek, durumu kendi gözleri ile de görmelerini istedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 06:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48