Zonguldak 2017 yatırım programını görüştüler

Zonguldak 2017 yatırım programını görüştüler

Zonguldak 2017 yatırım programını görüştüler

AKParti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, AK Parti Zonguldak İl BaşkanıZeki Tosun, İl Başkan Yardımcısı Ömer Selim Alan ve Kdz.Ereğli Belediye BaşkanıHüseyin Uysal ile birlikte DSİ Zonguldak yatırımlarını görüşmek üzere Devlet veSu İşleri Genel Müdürü Murat Acu’yu ziyaret ettiklerini belirtti.

MilletvekiliÇaturoğlu sözlerine şöyle devam etti; İl Başkanı Zeki Tosun, İl BaşkanYardımcısı Ömer Selim Alan, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ilebirlikte, DSİ Genel Müdürü Murat Acu’nun makamında bir araya gelerek  İlimizde devameden baraj, gölet, içme suyu tesisleri ve isale hatları, dere ıslahı, taşkınkoruma projeleri ile 2017 yatırım programına alınması gereken projeler üzerindeverimli bir çalışma yaptık.

Genel Müdür Acu,Filos Çayı Taşkın Koruma 5. kısım yapım işinin ihalesinin geçtiğim ayyapıldığını ve ihale sürecinin devam ettiğini, ihale süreci tamamlanıp sözleşmeimzalandıktan sonra 10 gün içerisinde yer tesliminin yapılarak işebaşlanacağını ve yaklaşık 2,5 yıl içerisinde de tamamlanacağını belirttiler.

Öte yandan, ZonguldakMerkez Üzülmez Deresinin ıslah projesi ile Alaplı Çayı, Ereğli Gülüç Çayı vePençes Deresinin yukarı havzalarında yeniden bir çalışma yapılması için DSİ 23.Bölge Müdürüne gerekli talimatlarını verdiler.

DSİ 23. BölgeMüdürlüğü tarafından hazırlanan ve Genel Müdürlüğe sunulan Zonguldak Merkez veilçelerimizdeki taşkın koruma projeleri ile diğer projelerin 2017 yılı yatırımprogramına alınması için önümüzdeki günlerde Genel Müdür Acu ile tekrara biraraya gelerek, projeler üzerinde çalışma yapma kararı aldık. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2017, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48