Zonguldak Baro Başkanı Diyarbakır´a gidiyor

Zonguldak Baro Başkanı İbrahim Kerem Ertem, düzenlenen silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin cenazesine katılmak için Diyarbakır’a gidiyor.

Zonguldak Baro Başkanı Diyarbakır´a gidiyor
Zonguldak Baro Başkanı İbrahim Kerem Ertem, düzenlenen silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin cenazesine katılmak için Diyarbakır’a gidiyor.
Zonguldak Baro Başkanı İbrahim Kerem Ertem Diyarbakır’da gerçekleşen silahlı saldırıda hayatını kaybeden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin cenazesine katılmak üzere Diyarbakır’a gideceğini söyledi. Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybetmesinin şokunu yaşadıklarını söyleyen Ertem, saldırıyı kınadığını ifade ederek, aldıkları haberlere şok olduklarını ancak herşeye rağmen toplum için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Meslektaşının çapraz ateş altında kalarak hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrendiklerini ifade eden Zonguldak Baro Başkanı İbrahim Kerem Ertem yaptığı açıklamada, “Aldığımız haberle bir şok yaşadık. Avukatlık kanununa göre barolarımız, baro başkanlarımız, baro yönetimlerimiz insan haklarının gelişmesi konusunda, toplumsal huzur ve barış ortamının sağlanması için faaliyetler yürütüyoruz. Bu faaliyetler kapsamında hukuktan ayrılmadan, hukukun gelişmesi, yaygınlaşması, hukuk devletinin, hukuka uygun bireyin toplum içerisindeki görev ve sorumluluklarını bilerek bu amaca hizmet etmesi yönüyle faaliyet gösteren kamu niteliğindeki meslek kuruluşlarını bir parçası. Diyarbakır Barosu başkanı basın açıklamasının tamamlanmasının hemen ardından çapraz ateş olduğunu düşündüğümüz bir saldırı altında kalmıştır. Cenazesi yarın öğlen olacak. Biz de gideceğiz. Derin bir üzüntü içindeyiz. Meslektaşlarımıza, hakimlere savcılara zaman zaman saldırılar gerçekleştiriliyor. Meslektaşlarımıza yönelik bu saldırılar, sırf mesleğin yapan kişilere yönelik saldırılar olarak da kabul edebiliriz. Görev ve sorumluluklar dahilinde çalışan bizlere, meslektaşlarımıza yönelik bu tür saldırıları kınıyorum. Bizler bundan sonraki zamanlarda da yine kanunların, hukukun ve toplumun bize yüklediği sorumluluklara, hak ve özgürlüklerin gelişmesi, yaygınlaşması, özellikle birey ve toplum hak ve özgürlükleri ile güvenlik arasında bir denge kurulma misyonuna sıkı sıkı bağlı kalacağız ve bunu gelişmesi için çalışacağız” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2015, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48