Zonguldak´ta şiddetli fırtına etkili oluyor

Zonguldak´ta şiddetli fırtına etkili oluyor

Zonguldak´ta şiddetli fırtına etkili oluyor
Zonguldakta yağmur ve fırtına geceden bu yana etkisini sürdürdü. Sabah saatlerinde sağanak yağışla birlikte fırtına da etkili oldu. Balıkçı tekneleri limana sığınırken açıkta bekleyen iki gemi ise adeta beşik gibi sallandı. 
Zonguldakta da, şiddetli rüzgar nedeniyle Karadenizde oluşan dalgalar 7 metrelik istinat duvarına ulaştı. Geceden bu yana etkili olan şiddetli yağış ve fırtına sebebiyle limana girebilmek için açıkta sıra bekleyen gemiler zor anlar yaşadı. Sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış sebebiyle limana girmek için açıkta sıra bekleyen iki gemi zor anlar yaşadı. Boş olduğu öğrenilen kuru yük gemisi fırtına ve şiddetli dalgalar nedeniyle adeta beşik gibi sallandı.
Fırtına nedeniyle balıkçı tekneleri limana sığındı. Palamar ekipleri de fırtına ve yağmura rağmen limana yanaşan gemilere kılavuzluk ediyor. Öte yandan meteoroloji yetkilileri ise vatandaşların tedbirli olmaları gerektiğini ifade ettiler. Kuvvetli sağanak yağışın beklendiği Zonguldakta rüzgar ise saatte 32 kilometre hızla Kuzeydoğudan esiyor. Hava sıcaklığı ise 9 dereceye düştü. Sıcaklıkların 3 ila 5 dereceye kadar düşmesi tahmin edilirken hafta boyunca yağmur bekleniyor.
Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Batı Karadeniz: 29.11.2016 Salı günü sabah ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/saat) fırtına bekleniyor. Fırtınanın 30.11.2016 Çarşamba günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir. Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir denildi.
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2016, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48