Zonguldak´ta Soma’daki maden faciasında ölenler unutulmadı

Zonguldak´ta, Soma’daki maden faciasında ölenler düzenlenen etkinlikle anıldı. Kaçak maden ocağında babasını kaybeden bir genç kız, “Biz unutulduk. Kimse bizim sesimizi duymadı” diyerek gözyaşlarını boğuldu.

Zonguldak´ta Soma’daki maden faciasında ölenler unutulmadı
Zonguldakta, Soma’daki maden faciasında ölenler düzenlenen etkinlikle anıldı. Kaçak maden ocağında babasını kaybeden bir genç kız, “Biz unutulduk. Kimse bizim sesimizi duymadı” diyerek gözyaşlarını boğuldu.
Madenci Anıtı önünde toplanan yaklaşık grup, Somada ölen 301 maden işçisi anısına Gazipaşa Caddesinden Maden Şehitleri Anıtına yürüdü. ‘Mücadeleci Maden İşçileri adlı grup, 301 maden işçisinin isimlerini tek tek okuyarak maden şehitliği anıtına karanfil bıraktı. Maden Şehitleri anıtının bulunduğu alana gelen 24 yaşındaki Duygu Akkaya, babasının Soma faciasından 1 gün sonra kaçak maden ocağında iş kazasında hayatını kaybettiğini, ocak sahibinin ise dışarıda gezdiğini gözyaşları içinde anlattı.

“KİMSE BİZİM SESİMİZİ DUYMADI”

Soma faciasından bir gün sonra kaçak maden ocağında babasının iş kazasında öldüğünü gözyaşlarıyla anlatan Duygu Akkaya, Annem çocuklarını tek başına okutuyor. Maaş bile bağlamadılar anneme. Annem çocuklarını okutmak için İstanbul’da 800 lira kira veriyor. Hasta haliyle çalışmak zorunda kalıyor. Biz unutulduk. Kimse bizim sesimizi duymadı dedi.
Anne Bayhan Aygün de eşinin diğer kızı Elif Aygün’ün doğum gününde öldüğünü belirterek, 2 yılım cehennem gibi geçti. Belki beni de kardeşlerim duyar diye geldim yanınıza. Ne olur sesimizi duyun dedi.
Maden işçileri tarafından sakinleştirilen Bayhan Aygün ve kızı Duygu Akkaya, maden şehitleri için yapılan saygı duruşuna katıldı. Anne ve kızı, daha sonra kalabalık ile birlikte anıttan ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2016, 08:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48