09.05 'TE HAYAT DURDU !.

09.05 'TE HAYAT DURDU !.

09.05 'TE HAYAT DURDU !.

Zonguldakta 10 Kasım Atatürkü Anma Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Saat 09.05te sirenler çaldı, hayat adeta durdu. Yerin metrelerce altında kömür çıkartan maden işçileri de Atayı andı.
Valilik binası önünde düzenlenen törende Vali Ahmet Çınar ve Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Atatürk Anıtı önüne çelenk bıraktı. Protokol üyeleri de tören alanında hazır bulundu. Törene ellerindeki Türk Bayrakları ile öğrenciler de katıldı. Saatler 09.05i gösterdiğinde ise sirenler çaldı. Kentte adeta hayat durdu. Tören alanının yakınında seyir halindeki araç sürücüleri araçlarından indi, yayalar da sürücüler ile birlikte saygı duruşunda bulundu.
Protokol, Valilik önündeki töreninin ardından Güzel Sanatlar Galerisinde Atatürkün fotoğraflarının yer aldığı sergiyi gezdi.

Madende hayat durdu
Türkiye Taşkömürü Kurumu Üzülmez Müessesesinde çalışan maden işçileri de saatler 09.05i gösterdiğinde saygı duruşuna geçti. Atayı anan işçilerden bazıları omuzlarındaki direklere rağmen saygı duruşunu sürdürdü. Ayaklarında çizme, başlarında baretleriyle madenin girişinde bekleyen işçilerden Şahin Bostancı, Atamızı saygıyla anıyoruz. Üzgünüz. Bizler de iş yerimizde Atamızı saygıyla andık. Siren sesi duyduktan sonra her şeyi bıraktık ve Atamızı andık dedi.

Onun bize bıraktığı en büyük eserlerden birisi de madenler
Siren sesiyle birlikte saygı duruşuna geçen maden işçisi Orhan Sarı ise, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün bıraktığı eserlerden birisinin de madenler olduğuna vurgu yaparak şöyle dedi: Atamızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin bugünlere gelmesinde, bizlere iş imkanı sağladığı için minnettarız. Onun bize bıraktığı en büyük eserlerden birisi de madenler. Onun sayesinde şu anda iş imkanımız var. Bizler de en güzel eserler bırakmak için canla başla çalışıyoruz. Mücadelemiz devam edecek. Siren sesini duyunca Atamızı saygıyla andık. Her 10 Kasımda olduğu gibi onu minnetle anıyoruz ifadelerine yer verdi.
İşçiler, anma töreninin ardından üretim için madene indi.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 06:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48