'15 Temmuz direnişini yeniden yaşatacağız'

AK Parti İl başkanı Zeki Tosun; “15 Temmuz direnişini yeniden yaşatacağız”

'15 Temmuz direnişini yeniden yaşatacağız'

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun; “15 Temmuz direnişini yeniden yaşatacağız” dedi.

FETÖ Terör Örgütünün, ülkenin birliğine, bütünlüğüne, demokrasisine, Milletin egemenliğine ve hukukun üstünlüğüne karşı gerçekleştirmeye çalıştığı hain darbe girişinin yıldönümü olan 15 Temmuz Cumartesi günü, Yüce Türk Milletinin Tarihe altın harflerle yazılan şanlı direnişinin yeniden yaşatılacağını belirten AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Zonguldak halkını anma ve Milli İradeye sahip çıkma etkinliklerine davet etti.

15 Temmuz’ un Hainliğe, kalleşliğe ve ihanete karşı yeniden direniş mücadelesinin verilmesi, Milli İradenin yeniden direnişle şahlanması, Türk Milletinin, Devletinin birliğine, bütünlüğüne, Bekasına, Demokrasisine ve Milli İradeye yeniden sahip çıkmasının ortaya koymasının başlangıcı, Tarihin sayfalarında altın harflerle yerini alması olduğunu dile getiren Zeki Tosun, şunları söyledi;

“15 Temmuz halkımızın ve Milletimizin yeniden dirilişi olmuştur. Yüce Türk milleti Tarihimizin önemli direnişlerinden birini bu tarihte hain FETÖ darbe teşebbüsüne karşı göstermiş, hain bu darbe girişimi sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın kararlı duruşu milletimizin feraset ve basireti ile önlenmiştir.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, milli iradesine, demokrasisine, kardeşliğine ve dünya liderliğine karşı vurulmak istenen bu hain darbe girişimine karşı Yüce Türk Milleti Darbecilerin ele geçirdiği uçaklarına, tanklarına ve ağı silahlarına karşı kanıyla, canıyla büyük bir direniş ile, 250 şehit ve binlerce gazi vererek, Milli İradenin ve Türk Halkının gücünü tüm dünyaya göstermiştir.

İşte bu nedenle 15 Temmuz’un birinci yıldönümünde, demokrasi ve milli iradeye sahip çıkmak, 15 Temmuz Şehit ve gazilerimizi bir kez daha anmak ve 15 Temmuz direniş ruhunu canlı tutmak amacıyla sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde bir dizi etkinlikler düzenlenmiştir.

15 Temmuz ruhunu yeniden yaşayabilmek ve Milli İrade azmini dost ve düşmana yeniden hatırlatmak için Yıldönümü etkinliklerinde yeniden nöbet tutup, yapılan hain saldırılara karşı kararlılığımızı, birlik ve beraberliğimizi ortaya koyacağız.

Yeni bir tarihin yazıldığı, 15 Temmuz direnişinin yeniden yaşatılacağı ve İlimizde de düzenlenecek olan bu etkinliğe, tüm siyasi parti temsilcilerimizi, Sivil Toplum Kuruluşlarımızı, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerini ve Zonguldak halkını alana davet ediyoruz.”

 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 08:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48