21. Kömür Kongresi" düzenlenecek...

21. Kömür Kongresi" düzenlenecek...

21. Kömür Kongresi" düzenlenecek...

Zonguldakta, 21. Kömür Kongresi düzenleneceği bildirildi.

Maden Mühendisleri Odası (MMO) Zonguldak Şubesinden yapılan yazılı açıklamada, 1978den itibaren her iki yılda bir yapılan Kömür Kongresinin amacının, kömür madenciliği ve teknoloji ile ilgili bilgi alışverişini özendirmek ve desteklemek olduğu ifade edildi.

Başlangıcından bugüne kadar kömür kongrelerinde 762 yerli ve 100 yabancı bildiri sunulduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Kömür kongresi, geleneksel olarak, Türkiyenin tek taşkömürü rezervlerinin yer aldığı Zonguldakta yapılmaktadır. Bu bölgedeki kömür madenciliğinin geçmişi yaklaşık 170 yıl öncesine dayanmaktadır. 11-13 Nisan tarihlerinde Zonguldakta bir otelde yapılacak olan Türkiye 21. Uluslararası Kömür Kongresinin hazırlık çalışmaları tamamlanmıştır. Bu kongrede de, öncekilerde olduğu gibi kömürün aranmasından tüketimine kadar geçen süreçte kömür madenciliğinde yaşanan gelişmeler ve karşılaşılan sorunlar bilimsel verilerle tartışılacaktır. Ayrıca, sektördeki teknolojik gelişmelerin sergileneceği Maden Makinaları ve Donanımı Sergisi de kongre süresince ziyaret edilebilecektir.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48