Adaya ilçe yönetimi karar verecek!

Adaya ilçe yönetimi karar verecek!

Adaya ilçe yönetimi karar verecek!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hakkı Güney, geçtiğimiz günlerde yapılacağı duyurulan danışma toplantıları hakkında değerlendirmelerde bulundu. İlk toplantının Gökçebey’de gerçekleştirileceğini ifade eden Başkan Güney, “Bizim CHP olarak il genelinde yapacağımız danışma toplantılarının takvimi elimize ulaştı. Bu takvim ayında bunları yapmamız lazım. Genel merkezimize de tüm ilçelerimizin görüşlerini bildirmemiz lazım. Bu danışma toplantıları daha önce genel seçimlere denk gelmişti. Bu sebeple aslında bir öteleme olayı gerçekleştirildi. Ama genel seçimlerden sonra da yapmak için hazırlıklar oldu ancak o ara partide bir imza kampanyası yapılmaya başlandı. Partinin herhangi bir kaosa sürüklenmemesi anlamında bir aylık bir gecikme yaşandı. Tabi daha sonra ilçe başkanlarımız ile yaptığımız toplantılarda yine kendilerinden gelen talep üzerine bu istekleri genel merkeze bildirdik. Genel merkezden de bu toplantıların gerçekleştirilmesi yönünde karar aldık. Danışma toplantılarımıza Gökçebey’den başladık. Bu toplantıda Gökçebey’de bulunan üyelerimizin, yönetim kurulunun fikirlerini alacağız” dedi. 
HARARETLİ GEÇER
Danışma toplantıları ile birlikte ilçelerde bulunan CHP üye ve yönetimlerinin görüşlerini alacaklarını ifade eden Başkan Güney, “Bizim CHP olarak il genelinde yapacağımız danışma toplantılarının takvimi elimize ulaştı. Bu takvim ayında bunları yapmamız lazım. Genel merkezimize de tüm ilçelerimizin görüşlerini bildirmemiz lazım. Bu danışma toplantıları daha önce genel seçimlere denk gelmişti. Bu sebeple aslında bir öteleme olayı gerçekleştirildi. Ama genel seçimlerden sonra da yapmak için hazırlıklar oldu ancak o ara partide bir imza kampanyası yapılmaya başlandı. Partinin herhangi bir kaosa sürüklenmemesi anlamında bir aylık bir gecikme yaşandı. Tabi daha sonra ilçe başkanlarımız ile yaptığımız toplantılarda yine kendilerinden gelen talep üzerine bu istekleri genel merkeze bildirdik. Genel merkezden de bu toplantıların gerçekleştirilmesi yönünde karar aldık. Danışma toplantılarımıza Gökçebey’den başladık. Bu toplantıda Gökçebey’de bulunan üyelerimizin, yönetim kurulunun fikirlerini alacağız. Geriye bakmadan yerel yönetimlerde Gökçebey’de neler yapabilir? Bu noktada istişareler yapacağız. Hazırlıklarımızı yapacağız. Ona göre bir değerlendirme yapacağız. Danışma kurulu toplantıları özellikle biraz hararetli geçer. Tabi en az düzeyde gerginlik olsun. Yapılan telkinlere kırılmama noktasında ricacı olacağım” dedi.
“İLÇE KARAR VERECEK”
Gökçebey Belediye Başkan adaylığı için öne çıkacak ismi yine ilçe yönetiminin belirleyeceğinin altını çizen Başkan Güney, “Belediye başkanlığına aday olacak noktasında çalışma yapacak olan ilçe başkanlığımızdır. Tabi partili arkadaşlarımızın da fikirleri bu noktada çok önemli. Bu ortaklıkta bir payda çıkacaktır. Buna göre ilçe yönetiminin vereceği kararı il yönetimi olarak değerlendirmeye alırız” dedi.

Haber Kaynağı, Sinan Çerçioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48