Afrin için dua edip kurban kestiler

Afrin için dua edip kurban kestiler

Afrin için dua edip kurban kestiler

Zonguldakta yerin metrelerce altında çalışan maden işçileri, TSKnın Zeytindalı Operasyonuna destek vermek için maden ocağı önünde Kuran okutup kurban kesti. Kesilen kurban ihtiyacı olan ailelere verilecek.
Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında çalışan maden işçileri, TSKnın Zeytindalı Operasyonuna destek verdi. Sabah 07.00de maden ocağı önünde program düzenleyen maden işçileri, Mehmetçikler için Kuran okuttu.
Programa Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci ve yönetim kurulu, kurum idari amirleri ve madenciler katıldı. Kuran okunmasının ardından kurban kesildi. Kesilen kurban ihtiyacı olan ailelere verilecek.
Madencinin her zaman askerin yanında olduğunu anlatan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Gönlümüz kalbimizle Afrindeki Mehmetçiğimizin yanındayız. Kardeşlerimiz bugün kurban kesiyor. Mehmetçiğimize de Allah orada yardımcı olsun. Mehmetçiğimizin bir an önce de muzaffer olarak dönmesini nasip eder. Madenci kardeşlerimizle beraber bizim kalbimiz Afrinde. Her zaman onların yanındayız. Onlarla beraber olduğumuzu buradan tüm dünyaya duyurmak istiyoruz diye konuştu.

Gerekirse Afrine, Kandile lağım süreriz
9 yıllık maden işçisi Ümit Delioğlu ise Zeytindalı Operasyonundaki askerlere selam göndererek, Buradan Afrindeki askerlere selam gönderiyoruz. Nasıl Fatih Sultan Mehmet İstanbulu fethettiğinde lağımcılar Bizans kalelerinde mücadele verdiyse biz de madenciler olarak gerekirse Afrine, Kandile lağım sürerek oraya gideriz. Her daim askerin yanındayız. Unutmasınlar madenciler onların arkasındadır diye konuştu.
Maden ocağında barutçu olarak çalışan Onur Sarıçelebi isimli madenci ise Kalbimizde Afrin, Mehmetçiklerimiz, şehitlerimiz var. Gerçekten canımız çok yanıyor. Sabrımızı taşırmasınlar. Madenciyi yer altından çıkartmasınlar. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum diye ifade etti.
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Merkez İlçe Temsilcisi Abdullah Püren de Biz askerimizin ordumuzun yanındayız. Evinin rızkını kazanmak için çalışan madenci kardeşlerimizin bütün sektörlerde çalışan helal daire çerçevesinde evinin rızkını kazanmak isteyen kardeşlerimizin yanındayız. Bu bağlamda bu organizasyonu düzenleyen maden işçileri ve kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Allah devletimize zeval vermesin. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi tek millet, tek bayrak, tek ümmet olarak Allahın izniyle şer güçlere, terör örgütlerine karşı mücadelemizi sürdüreceğiz şeklinde konuştu.
08.00-16.00 vardiyası işçileri programın ardından maden ocağına indiler.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 08:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48