"AK-AL ALAPLI'NIN AMİRAL GEMİSİDİR"

"AK-AL ALAPLI'NIN AMİRAL GEMİSİDİR"

"AK-AL ALAPLI'NIN AMİRAL GEMİSİDİR"

Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak, AK-AL Fabrikasının ilçenin amiral gemisi olduğunu söyledi.
AK-AL Fabrikası ile ilgili kamuoyunda yıpratıcı dedikduların çıkartılması üzerine açıklama yapan Ocak, “Bu ortamda kaos haberleri, insanların moralini bozuyor" dedi.
Yaptığı basın toplantısında Dinarsu AK-AL Fabrikasıyla ilgili Alaplı kamuoyundaki tartışmalara da değinen TSO Başkanı Recep Ocak, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Dinarsu AK-AL fabrikası, ekonomik olarak Alaplı'nın amiral gemisidir. Satışın arddından fabrikanın yeni sahipleri, Alaplı'daki tesislerine 300 milyon lira yatırım yaptı. İşçi sayısı, 400'lerden 820'e yükseldi. 
Bu fabrika yıllardan beri alaplı'da istihdama en büyük yatırımı yapan kurum. Ben, Dinarsu AK-AL Genel Müdürü ile görüştüm. İşçi çıkarma gibi bir çalışmalarının olmadığını, personel azaltmaya gitmeyeceklerini söyledi. 
Alaplı TSO kendi üyesi olanların avukatıdır. Biz elbette üyelerimizin haklarını savunacağız. Dinarsu AK-Al, Alaplı'ya ayda 2,5 milyon lira, yılda 30 milyon lira girdi sağlıyor. Ekonomik sıkıntıları aşmak ve satışları artırmak için, yeni bir fiyatlandırma kampanyası başlatmışlar.
 Elbette, bu fabrika da, ekonomik sıkıntılardan etkilenmiştir. Sıkıntıyı aşamadıkları takdirde, kendine göre bir takım ekonomik tedbirler alacaktır. Buna da hepimiz saygı duymak zorundayız. Biz, ilçemizin en büyük istidam yaratan bu kurumuna yardımcı olmalıyız. Bu kurumda 400 kişi işinden olursa bu Alaplı için büyük kayıp olur. Bunun haricinde kurumla ilgili sıkıntılar varsa, kurumun eksikleri varsa, biz bu konuda da devreye gireriz. Bu ortamda kaos haberleri, insanların moralini bozuyor."

Gündem

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39